TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Capitol Rekreant 2017

CAPITOL REKREANT 2017
 
Záver antukovej sezóny sa okruhu TenisRekreant vydaril nad očakávanie. Prialo nám slnečné počasie :) , antukové dvorce tenisového klubu TK Tennis One boli v perfektnom stave :) a všetci 24.hráči prišli namotivovaní s chuťou odovzdať na kurtoch maximum :). Turnaj bol už týždeň dopredu beznádejne obsadený, čo nás na jednej strane teší, no na druhej strane sa týmto ospravedlňujeme tým hráčom, ktorí sa z kapacitných dôvodov na turnaj nedostali a srdečne ich uvítame na niektorom z ďalších našich turnajov okruhu TenisRekreant.
 
Turnaj sa začal presme o 7:30 a od úvodných kôl sa bolo na čo pozerať. Úspešne sa prvýkrát na okruhu predstavili Viliam Marušinec, ktorí nielen, že vyhral svoj prvý zápas nad stále sa zlepšujúcim Zolom Danterom, no dokázal vyradiť zodpovedným výkonom aj nasadenú osmičku Jakuba Krbaťu. Ranné prebúdzanie v podobe studenej sprchy J schytal od Kuba Medveckého vekom najstarší hráč Tibor Benko, no mentálne večne pozitívne naladený :).  Divácky oceňované boli aj zápasy predkola medzi Tonom Fillom a Jurom Druskom, ktorí si to rozdali až v supertiebraku so šťastnejším koncom pre Jura. Tono však nerezignoval, skoncentroval sa a asi svoj tohtoročný  najvydarenejší výkon vytiahol v úteche proti Timovi Šuľovi, keď mu vychádzalo takmer všetko od servisu až po víťazné údery s minimom nevynútených chýb. Čerešničkou na torte bolo predkolo medzi Vladom Prachárom a Marekom Tóthom, kde dominovali kvalitné dlhé výmeny od základnej čiary a asi až tenisová vyzretosť Vlada rozhodla v jeho prospech. Hoci Marek svoje kvality potvrdil v úteche, ktorú napokon suverénne ovládol herne a aj kondične. Radi sme na okruhu znovu videli Jara Randisa, ktorý však v zápase s nevyspytateľným ľavákom Dušanom Mikuštiakom ťahal za kratší koniec a následne v úteche prehral s jej budúcim víťazom. Dušan však podal zodpovedný výkon a aj v ďalšom zápase proti jednotke Mirovi Ľalíkovi v prvom sete predviedol, že jeho tenisová forma išla v poslednej dobe nahor.
Prvé víťazstvo na okruhu zaknihoval Janko Janek, keď si bez problémov poradil s Mathiasom Bergerom a mohol ďalej vyzvať nasadeného Vlada Kordoša. Vlado však prekvapenie nepripustil a spoľahlivým výkonom sa dostal do štvťfinále. Súboj nováčikov, tak tiež možno označiť predkolo medzi Martinom Eliášom a Jaroslavom Bojňanským. Jaroslav skvele pokrýval svojim pohybom kurt a aj menej nevynútených chýb rozhodlo, že predkolo zvládol. A nielen to.V zápase s nasedenou trojkou Maťom Horvátom hrýzol ako pitbul :), keď v prvom sete viedol 5/1, aby Maťo napokon po heroickom výkone set otočil a v druhom sete po veľkej tenisovej bitke napokon zvíťazil. Jaro však zanechal na turnaji pozitívny dojem. Martin Eliáš ďalej nezvládol útechový reparát proti Mathiasovi Bergerovi a s kusiskom smoly zápas prehral napokon až v supertiebreaku. Solídne prišiel na turnaj pripravený Marko Stojovič, ktorý po víťazstvách nad Jurom Druskom a Maťom Horvátom  dokráčal až do semifinále. Do SF sa prebojovali z hornej časti pavúka nasadená jednotka Miroslav Ľalík a Michal Bori. Mišove zápasy proti Kubovi Medveckému, Vladovi Kordošovi a ani jeho semifinálový zápas proti Mirovi však určite neboli prechádzkou ružovým sadom a stáli ho veľa síl. Hlavne Miro chcel konečne prelomiť nepriaznivú bilanciu s Mišom, no na to si bude musieť ešte počkať... . Miro Ľalík však spokojný s tretím miestom určite pri takto obsadenom turnaji mohol byť. Navyše si upevnil pozíciu jednotky okruhu. Blahoželáme ! :)
V spodnej časti pavúka to bolo od rána ako na žeravom uhlí :). A najlepšie po ňom kráčal Miroslav Perďoch, ktorý len potvrdil zvesti, ktoré ho sprevádzali od začiatku od Nitry až do Bratislavy. Miro postupne suverénne vyradil Tima Šuľu, hoci Timo mal v druhom sete záblesky :), ako vyzrieť na Mirovu hru. Rado Kamenský sa proti Mirovi snažil, no nehral zďaleka v pohode. Forma z posledných turnajov bola minulosťou a nevynútené chyby pochovali jeho ambície nasadenej dvojky. Miro sa však nezastavil a ako víchor preletel vedľa Vlada Prachára aj Marka Stojoviča. Objektívne však treba povedať, že aj keď výsledkovo dominoval, v ôsmych setoch prišiel o obrovské množstvo síl, ktoré ho možno stáli celkové víťazstvo na turnaji.
Turnaj podľa očakávania nevyšiel ani Jurovi Vlnkovi, ktorý však zachraňoval svoju česť nasadej päťky aspoň semifinálovou účasťou v úteche víťazstvom v trenčianskom derby proti Tonovi Fillovi.  Podobne tomu bolo aj v prípade Kuba Krbaťu, ktorý v derby proti Radovi Kamenskému prehral z mečbalu... :(  Kubova hra v druhom sete však začala pripomínať jeho časy spred troch-štyroch rokov, keď jeho forhendové „federerovské“ projektily a cit pre loptičku zdobili Kubovu hru.Útechovým kráľom sa stal podľa výkonov úplne zaslúžene Marek Tóth, ktorý v SF aj vo F zápase postupne porazil nasadených Jura Vlnku aj Rada Kamenského. Srdečne blahoželáme! :)
Finále hrané pod umelým osvetlením mal Miroslav Perďoch proti Michalovi Borimu skvelo rozbehnuté, avšak v druhom sete za stavu 4/0 začal bojovať so svalovými problémami. Mišo to prečítal a skvelou taktikou súpera rozbehával a zápas postupne začal otáčať. Miro bojoval už ku koncu viac sám so sebou,využil aj „medical-time“, no predsa len napokon úplne paralyzovaný musel finálový zápas skrečovať :( . Za výkon si však obidvaja finalisti zaslúžia obdiv a uznanie! Celkovým víťazom CapitolRekreant 2017 sa tak stal zaslúžene Michal Bori.  Blahoželáme !! :)
 
 
Záverom by sme radi poďakovali aj TK Tennis One za spoluprácu pri organizovaní turnaja
 
Teší nás, že sa turnaj niesol v pozitívnej atmosfére a hráči si užívali zápasy. :) Veríme, že sa pri podobnej  akcii čoskoro znovu stretneme. :)