TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Masters Rekreant 2017

REPORT MASTERS TENIS REKREANT 2017
Záver tenisovej sezóny 2017 na okruhu Tenis Rekreant patril turnaju Masters, na ktorom sa zúčastnilo osem najúspešnejších hráčov rebríčka, z ktorých  každý jeden súčasne odohral za tohtoročnú sezónu viac ako polovicu turnajov okruhu.
Turnaj potvrdil veľkú vyrovnanosť hráčov, o čom svedčí štatistický ukazovateľ, že aj vzhľadom na rýchlejší povrch (koberec) dvojsetové zápasy priemerne trvali 1:45 !!!
Ťažko preťažko aj vyzdvihnúť z úvodných zápasov ten naj+, no vzhľadom na bezprostredné rebríčkové postavenie bol určite najdramatickejší zápas Vlada Kordoša/4/ s Markom Stojovičom/5/ v hornej časti pavúka. Výsledkovo sa rozhodovalo až v supertiebreaku, kde bol šťastnejší Marko /pozn.10/8/, ktorý sa v semifinále po mesiaci na kurte ocitol opäť zoči voči Mirovi Ľalíkovi/1/. Tentokrát však Miro víťazstvom dokráčal do finále. Žeby predtým Mira veľmi solídne rozohral Tomáš Radič/8/…, či to Miro rozohral Tomáša ?..  .
V spodnej časti pavúka sa na úvod proti sebe postavili dvaja trenčania.Vo fyzicky náročnom zápase napokon zvíťazil Martin Horvát/3/, keď len tesne zdolal Jura Vlnku/6/ 6/4 6/4. Rovnako sa po mesiaci tiež stretol Rado Kamenský/2/ s Dušanom Mikuštiakom/7/ a aj tentokrát potvrdil Rado úlohu favorita a hoci Dušan mu zdatne a dlho vzdoroval, napokon musel kapitulovať. Do druhého semifinále tak nastúpili proti sebe Rado/2/ s Martinom/3/. Martin sa chystal na odvetu
z Trenčína a na kurte ho skutočne bolo vidieť úplne všade... Športové šťastie stálo pri Radovi, ktorý vyhral koncovky takmer všetkých zhôd v gemoch a vybojoval si postup do finále.
Súboje o umiestnenie 5-8 priniesli prekvapenie v podobe víťazstva Tomáša proti Vladovi. Vlado po úvodnej prehre prežíval športové rozčarovanie a aj podľa jeho slov s veľkým úsilím hľadal motiváciu do ďalších zápasov. Tomáš však hral na koberci skvelý tenis aj ďalej v súboji o 5-6 miesto, keď Jurovi podľahol tesne až v supertiebreaku 4/10. Vyzdvihnúť treba jeho zanietenosť a radosť z hry so snahou v každom zápase odovzdať maximálny výkon. To isté možno povedať aj o Dušanovi, ktorý sa nevzdával proti žiadnemu zo súperov a bojoval o každý fiftín. Hoci napokon podľahol aj proti Jurovi aj proti Vladovi.
Zápas o tretie miesto Marko musel skrečovať a do finále sa postavili, tak ako na turnaji Považie Rekreant 2017, Miro/1/ proti Radovi/2/. Finále však v sebe nieslo príchuť nielen víťazstva na Masters 2017, ale išlo o súboj o post koncoročnej jednotky okruhu. Už úvodný gem /trval 9min/ naznačil, že to bude večerný maratón. Rado v ňom po piatich výhodách prišiel o servis a Miro sa v úvodnom sete utrhol a išiel na 4/1. Rado to však nezabalil a na koniec setu pripravil Mirovi ťažké chvíľky, keď viedol 6/5 a 30/15 pri Mirovom servise.Tu však treba zložiť Mirovi absolútnu poklonu, pretože kontroval ako z učebnice dvomi esami a bodom priamo z podania a vynútil si tiebreak. V ňom sa Miro dostal na 6/0, Rado ale bojoval a keď v TB znížil na dostrel 4/6, Miro set ukončil delovým esom... . Druhý set hneď Miro v úvode stratil servis, odvtedy bol však na kurte postupne pánom on a napokon v ňom zaslúžene zvíťazil 6/2 za 1hod.50minút. Udržal si post jednotky Tenis Rekreant 2017 a do histórie sa zapíše ako prvý víťaz okruhu Tenis Rekreant. Domov si tak odniesol aj putovný pohár.Želáme mu gurmánsky prípitok...  .
Všetkým priaznvcom a hráčom ďakujeme za podporu na okruhu Tenis Rekreant a keďže už teraz cítiť záujem hráčov odpáliť úvodnú sezónu, sľubujeme, že tento rok začneme už v polovici januára a na okruhu tak pribudne viac turnajov. Želáme vám dovtedy veľa zdravia,lásky v živote a hlavne vášeň pre hru a obzvlášť tenis ...:) . Nech sú vaše priateľky a manželky a blízki naďalej tolerantní a “povolia obojok” tým, ktorých to bude ťahať na ďalšie turnaje okruhu. Tešíme sa na vás a radi vás všetkých uvidíme na kurte baviť sa a športovať.
Tenisu zdar !!!