TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Výsledky turnaja

V sobotu 11.3. od skorých ranných až do večerných hodín prebiehali na kurtoch NTC zápasy druhého turnaja okruhu TenisRekreant. V Bratislave sa zišli kvalitní rekreační hráči a nikto nepredal svoju kožu lacno. Už od úvodných kôl bolo vidieť zaujímavé zápasy. Divácky najzaujímavejším bol určite zápas Michala Kollára s objavom turnaja Markom Stojovičom, v ktorom obidvaja už od 7:00 ráno na kurte odviedli poctivú prácu a ukázali svoje tenisové umenie. Uľahčené to nemali ani nasadení hráči, ktorí mali rovnaké podmienky ako všetci zúčastnení a svoje nasadenie mohli při žrebe uplatniť len v udržaní si svojich pozícií v hlavnom pavúku. Spomínať na svoje úvodné zápasy určite bude finalista Miro Ľalík, ktorí musel svoje kvality od úvodu potvrdzovať až cez supertiebreak. Výsledkovo sa podľa predstáv nedarilo po chorobe sa zotavujúcemu Martinovi Horvátovi, ktorý prehral prvý set s výborne hrajúcim Vladom Prachárom zo stavu 5:2 v prvom sete až v tiebreaku, následne zápas prehral a z turnaja sa musel rozlúčiť ako nasadená trojka pred bránami štvrťfinále. Tradične spoľahlivý Mišo Bori od začiatku ukázal, prečo je v rekreačnom tenise rešpektovaný pre svoje výkony na rôznych povrchoch, potvrdil herne aj pozične svoje nasadenie  a zastavil ho až neskorší víťaz a favorit turnaja Zdeno Šeda z Nitry. Zdeno prišiel na turnaj vo fantastickej forme namlsaný víťazstvom na Challengeri ATA okruhu. Herne aj kondične bol bezpochyby najlepšie pripravený. On sám si kurty a lopty  počas celého dňa pochvaľoval, pričom nemal najmenší problém bez straty setu turnaj suverénnym spôsobom vyhrať. V spodnej časti pavúka potvrdil svoje kvality Robo Behul, a hoci na semifinále už nenastúpil, aj jeho zásluhou stúpala herná úroveň zápasov. Do finále sa tak Miro Ľalík dostal bez boja a so Zdenom boli pred finále na rovnakej štartovacej čiare, čo sa týka predchádzajúceho odohratého počtu zápasov. Vo finále Miro Ľalík bojoval tak, ako je mu to vlastné a ako sa aj patrilo na nasadenú dvojku turnaja. Handicapovali ho počas zápasu bolesti v stehennom svale, no zápas neskrečoval a hral na hranici svojich možností. Zdenov forehandový úder je však jeho exportná zbraň, ktorú Miro nestačil eliminovať ani svojim dovtedy veľmi účinným prvým servisom a s limitmi v pohybe ťahal so Zdenom za kratší koniec.
O nič menej napínavé nebolo ani finále útechy, ktoré trvalo 1:50 čistého času a výsledok 6/1 6/4 pre Marka Stojoviča len vraví o tom, že Miloš Javorský sa bil ako lev. Dôležité lopty v tesných gemoch však zbieral väčšinou Marko a napokon zvíťazil. Miloš však ukázal, že jeho výkonnosť za posledný rok stúpla, čo napokon potvrdila aj tesná prehra s Robom Behulom v hlavnom pavúku vo viac než vyrovnanom zápase.
Príjemne výkonom prekvapili noví hráči Marko Stojovič, Jan Janek, Kubo Medvecký, mladý talent len 17 ročný Timo Šuľa z Topoľčian. Obdiv si zaslúži tiež Tibor Benko, ktorý si aj v 55 rokoch trúfol poľovať na tvrdom povrchu tenisových kurtov NTC na mladých hladných vlkov..:)
Turnaj vyšiel aj organizátorovi Radovi Kamenskému, pričom podľa vyjadrenia hráčov na turnaji bolo  cítiť pohodu a všetci ocenili vynikajúci guláš a aj pikantné párky..:)   Hoci nie každý mohol vyhrať, prehry aj výhry zo zápasov hráči brali športovo a tešia sa na ďalší turnaj TenisRekreant okruhu v budúcnosti.