TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Výsledky turnaja

V sobotu 11.3. od skorých ranných až do večerných hodín prebiehali na kurtoch NTC zápasy druhého turnaja okruhu TenisRekreant. V Bratislave sa zišli kvalitní rekreační hráči a nikto nepredal svoju kožu lacno. Už od úvodných kôl bolo vidieť zaujímavé zápasy. Divácky najzaujímavejším bol určite zápas Michala Kollára s objavom turnaja Markom Stojovičom, v ktorom obidvaja už od 7:00 ráno na kurte odviedli poctivú prácu a ukázali svoje tenisové umenie. Uľahčené to nemali ani nasadení hráči, ktorí mali rovnaké podmienky ako všetci zúčastnení a svoje nasadenie mohli při žrebe uplatniť len v udržaní si svojich pozícií v hlavnom pavúku. Spomínať na svoje úvodné zápasy určite bude finalista Miro Ľalík, ktorí musel svoje kvality od úvodu potvrdzovať až cez supertiebreak. Výsledkovo sa podľa predstáv nedarilo po chorobe sa zotavujúcemu Martinovi Horvátovi, ktorý prehral prvý set s výborne hrajúcim Vladom Prachárom zo stavu 5:2 v prvom sete až v tiebreaku, následne zápas prehral a z turnaja sa musel rozlúčiť ako nasadená trojka pred bránami štvrťfinále. Tradične spoľahlivý Mišo Bori od začiatku ukázal, prečo je v rekreačnom tenise rešpektovaný pre svoje výkony na rôznych povrchoch, potvrdil herne aj pozične svoje nasadenie  a zastavil ho až neskorší víťaz a favorit turnaja Zdeno Šeda z Nitry. Zdeno prišiel na turnaj vo fantastickej forme namlsaný víťazstvom na Challengeri ATA okruhu. Herne aj kondične bol bezpochyby najlepšie pripravený. On sám si kurty a lopty  počas celého dňa pochvaľoval, pričom nemal najmenší problém bez straty setu turnaj suverénnym spôsobom vyhrať. V spodnej časti pavúka potvrdil svoje kvality Robo Behul, a hoci na semifinále už nenastúpil, aj jeho zásluhou stúpala herná úroveň zápasov. Do finále sa tak Miro Ľalík dostal bez boja a so Zdenom boli pred finále na rovnakej štartovacej čiare, čo sa týka predchádzajúceho odohratého počtu zápasov. Vo finále Miro Ľalík bojoval tak, ako je mu to vlastné a ako sa aj patrilo na nasadenú dvojku turnaja. Handicapovali ho počas zápasu bolesti v stehennom svale, no zápas neskrečoval a hral na hranici svojich možností. Zdenov forehandový úder je však jeho exportná zbraň, ktorú Miro nestačil eliminovať ani svojim dovtedy veľmi účinným prvým servisom a s limitmi v pohybe ťahal so Zdenom za kratší koniec.
O nič menej napínavé nebolo ani finále útechy, ktoré trvalo 1:50 čistého času a výsledok 6/1 6/4 pre Marka Stojoviča len vraví o tom, že Miloš Javorský sa bil ako lev. Dôležité lopty v tesných gemoch však zbieral väčšinou Marko a napokon zvíťazil. Miloš však ukázal, že jeho výkonnosť za posledný rok stúpla, čo napokon potvrdila aj tesná prehra s Robom Behulom v hlavnom pavúku vo viac než vyrovnanom zápase.
Príjemne výkonom prekvapili noví hráči Marko Stojovič, Jan Janek, Kubo Medvecký, mladý talent len 17 ročný Timo Šuľa z Topoľčian. Obdiv si zaslúži tiež Tibor Benko, ktorý si aj v 55 rokoch trúfol poľovať na tvrdom povrchu tenisových kurtov NTC na mladých hladných vlkov..:)
Turnaj vyšiel aj organizátorovi Radovi Kamenskému, pričom podľa vyjadrenia hráčov na turnaji bolo  cítiť pohodu a všetci ocenili vynikajúci guláš a aj pikantné párky..:)   Hoci nie každý mohol vyhrať, prehry aj výhry zo zápasov hráči brali športovo a tešia sa na ďalší turnaj TenisRekreant okruhu v budúcnosti.