TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Sun Lake Rekreant 2017

Report z turnaja s podtitulom: „Veni, Vidi, Vici“…
 
Nielen obloha nad Slnečnými jazerami sa v sobotu 8.4.2016 postupne rozjasnievala…už z príchodu hráčov bolo cítiť, že rad radom postupne prichádzali všetci dobre naladení s chuťou pobiť sa o tretí turnajový titul okruhu TenisRekreant. Jednou vetou by sa predzápasová nálada hráčov dala zhrnúť do sloganu : „Každý si veril na každého…:) “ Turnaj bol až neuveriteľne presýtený týmto hráčskym rozpoložením. Akoby z podvedomia hráčov potichu vystupovalo, že turnaj nemal vopred jasného favorita… .
A na kurtoch sa vskutku diali veľké veci…  .J Aj keď sa hralo na jednom z najrýchlejších tenisových povrchov vôbec, dĺžka zápasových setov bola v priemere neuveriteľných cca 35-40 min!!! Aj to svedčí o vyrovnanosti turnaja, hoci…k jednému sa v ten deň hodilo onálepkovanie „Veni, Vidi, Vici.“ Nechcete ďalej ostať v napätí čítaním tohoto úvodu? Mrk J na hlavný pavúk a všetko v jednom okamihu pochopíte...:)
 
Komu teda v turnajovú sobotu najviac priala žrebovacia ruka Miloša Javorského? Určité je,, že najmenej práve Milošovi, ktorý hneď v 1.kole narazil na „domáceho Mária Stanka“ hrajúceho na turnaji vo veľkom štýle a prezentujúcemu sa v skvelej kondícii. Miloš aj napriek enormnému tlaku zo svojho prvého prudkého servisu vyťažil spolu dva gemy…a ako sám neskôr povedal, že ak nevyužil dvakrát vedenie 40:0, tak zdolať Mária nemal nárok… .Do Mária sa ďalej zahryzol Rado Kamenský, no v štvrťfinále hral už svoj 5 a 6 set, keďže musel po vyžrebovaní do predkola a tak s Máriom, hoci bojoval zo všetkých síl, prehral tiež jednoznačne, avšak so cťou … . Mário ďalej v semifinále vyzval nasadenú jednotku Mira Ľalíka. Mário išiel prvý set rázne do vedenia 5:0 a hoci Miro preradil na stupeň svojich maximálnych tenisových hraníc, prvý set si Mário postrážil 6:2. V druhom išiel do vedenia Miro 3:0, no Mário znovu zabral a za stavu 4:4 ukázal aj mentálnu silu a víťazstvom v druhom sete 6:4 dokráčal do finále. Miro po zápase kríval,no celkovo bol spokojný s trofejou za tretie miesto… veríme, že do ďalšieho turnaja sa dá dokopy.
V hornej časti pavúka nesmieme zabudnúť na Tima Šuľu, ktorý s nasadenou jednotkou dôstojne prehral 2:6, 4:6, aby v úteche na kurte dosiahol po fantastických výkonoch a odovzdaním veľkého množstva síl na finále.Tam sa stretol s tenisovým gentlemanom Tomášom Radičom, a aj napriek Timovej húževnatosti Tomáš útechové finále opanoval. K Tomášovi Radičovi nedá nespomenúť, že ako nasadená trojka mal v prvom kole výborne hrajúceho Romana Porubského, ktorému podľahol až v supertiebreaku 8:10. Následne išiel z predkola útechy cez Miloša Javorského, ďalej Jura Vlnku a Romana Lakatoša. V zápase s Romanom prehrával už 3:1 a 40:15, no chladnokrvne zápas otočil, a ani Timo Šuľa  mu nezabránil odniesť si trofej za útechové víťazstvo.
K smoliarom dňa možno okrem Miloša zaradiť aj Vlada Kordoša, ktorý v prvom kole nestačil na víťaza útechy NTC Rekreant 2017 Marka Stojoviča a v úteche smoliarsky prehral hneď v prvom kole v supertiebreaku s Timom Šuľom 6:8… .Pritom Vladove kvality sú jednoznačne väčšie, ako ukazuje stopka v prvom kole súťaže a útechy. Podobné platí na Jara Randisa, solídne hrajúceho a dobre atleticky disponovaného hráča. V prvom kole mal ťažký žreb a prehral s nasadenou dvojkou Martinom Horvátom, vzápätí s Timom Šuľom 3:6. Turnaj vôbec nevyšiel Dušanovi Mikuštiakovi. Nešla mu hra podľa a jeho predstáv a  určite mal na viac, ako jednoznačne prehrať s Radom Kamenským a v úteche skončiť hneď v prvom kole. Mimochodom, v úteche Dušana zastavil Roman Lakatoš 7:5. Oceniť musíme, že Roman v piatok večer priletel z Egypta a aj keď bol unavený, zdatne vzdoroval v prvom kole aj Jarovi Debnárovi.Vo viac než vyrovnanom zápase však Jaro vyhral v supertiebreaku 10:6. Nespokojnosť s výsledkami bolo badať aj na odhodlanom a stále sa zlepšujúcom Tonovi Fillovi. Turnaj začal namotivovaný s cieľom vrátiť Radovi Kamenskému prehru z NTC a prvý set aj nasvedčoval, že to myslí vážne.Tono odvrátil za stavu 3:5 dva setbaly, vyrovnal na 5:5, no v tom momente sa jeho hra záhadne zrútila. Dovtedy skvelý servis začal kolabovať a chybami zápas prehral a aj ten ďalší v prvom kole úteche s Vladom Kočvarom. Nespokojný s výsledkami bol aj Juro Vlnka,ktorý všetky svoje sety prehral 4:6.  Hoci už v predkole predvádzal pekný tenis s dobrým servisom, proti jeho úspechu bol budúci semifinalista Roman Porubský a v úteche budúci víťaz Tomáš Radič.
Držiteľ divokej karty Vlado Kočvara v zápase s Jarom Miklášom nezahral svoj optimálny tenis, tiež sa ukázalo, že viac mu sedí štvorhrové myslenie a nie je zvyknutý na rýchle povrchy. Podobne pochodil aj v úteche, kde síce zdolal v úvode Tona Filla, no s Timom Šuľom by mu hra na antuke sedela pravdepodobne omnoho viac.
Jaro Mikláš odkryl svoje svetlé momenty v predkole s Vladom Kočvarom a spokojne dokráčal solídnou hrou v prvom vzájomnom zápase k víťazstvu. To ešte netušil, že to bolo jeho posledné víťazstvo na turnaji. V prvom kole vyzval totiž Kuba Medveckého, ktorý už v NTC naznačil, že
s nim treba rátať na popredných pozíciách a prišiel sa prezentovať v podobnom štýle aj na senecký taraflex. Kubo hral od úvodných kôl agresívny tenis, ktorý platil na Jara a aj na nasadenú dvojku Martina. Objektívne a športovo však treba poznamenať, že ktovie, akoby zápas Kuba
s Martinom dopadol, ak by Martin premenil v druhom sete viaceré setbaly a hral by sa supertiebreak… . Kubovi  už na semifinále po šiestich setoch a odohranom supertiebreaku nemal síl nastúpiť a vzdorovať mu Roman Porubský,a tak mal cestu do finále dokorán otvorenú. Roman si však tretie miesto po kvalitne odvedenej hre počas celého turnaja zaslúžil a z turnaja a trofejou za tretie miesto odchádzal spokojný. Tiež mal tú česť zahrať si posledný turnajový zápas s Jarom Debnárom, pre ktorého bol turnaj aj rozlúčkou so slovenským tenisom pred jeho životnou cestou k protinožcom.
Finále Mária s Kubom prinieslo pohľadný tenis plný pekných výmen. Sympatická agresívna Kubova hra narazila na Máriove tenisové myslenie a úderovú konzistenciu a finále si tak Mário od začiatku do konca s prehľadom odkontroloval.
„Prišiel, Videl, Zvíťazil“ – aj tak by sa dala charakterizovať úvodná účasť Mária Stanka na TenisRekreant okruhu. My mu gratulujeme a želáme, aby v zdraví nachádzal ďalšiu motiváciu hrávať dobrý tenis.
Gratulujeme tiež ocenenému finalistovi Kubovi a semifinalistom Mirovi a Romanovi, ktorí si ako spomienku odniesli z turnaja trofejové taniere pripomínajúce vodný živel seneckého jazera a ich svetlé tenisové momenty. Veríme, že podobných svetlých momentov budeme mať všetci možnosť zažiť na okruhu TenisRekreant ešte mnoho a už za mesiac sa dúfam stretneme na prvom antukovom turnaji. Čoskoro prinesieme bližšie informácie s propozíciami, pričom okrajovo spomenieme, že turnaj sa bude hrať v NR kraji a mali by sa udeľovať už od štvrťfinále a aj v úteche aj motivačné „money prize”. Viac v blízkej budúcnosti…J Dovtedy želáme veľa radosti pri tenise...:)