TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Záhorie Green Rekreant 2017

Počas wimbledonského turnaja prebehol na okruhu TenisRekreant aj turnaj na prírodnej tráve v Kopčanoch. Turnaj bol limitovaný na 16 hráčov, ktorí mali možnosť bezprostredne zažiť radosti aj úskalia trávnatého povrchu. Rybičku si skočl Maťo Horvát a viackrát aj Mathias Berger…:) ktorý sa ukázal ako šoumen turnaja… :) .
Premiérová účasť na okruhu najlepšie vyšla Romanovi Landlovi, ktorý dokázal v pavúku vyradiť po Timovi Šuľovi aj ostrieľaného harcovníka Mira Ľalíka po tesnej koncovke v supertiebreku a tiež zohrať viac než vyrovnaný semifinálový súboj s Radom Kamenským, ktorému však v supertiebreaku tesne podľahol. Roman má však obrovský potenciál, jeho progres v poslednom období je značný a tak trofej za tretie miesto môže byť len úvodom tenisového príbehu ďalšieho kvalitného hráča zo Záhoria. Solídne sa uviedol aj Jozef Makar, keď hneď pri prvej účasti prešiel prvým kolom a dokázal zdolať Zola Dantera. Na okruhu sme privítali aj Jakuba Krbaťu a Jána Sabola, ktorým osud doprial už X-té vzájomné stretnutie, pričom Kubo po víťazstve nad Johnym dokráčal až do finále útechy. Tiež zápas Kuba s Tomášom Radičom patril aj divácky medzi tenisové lahôdky prvého kola. Atraktívny a vyrovnaný bol i súboj Miloša Javorského s Jánom Sabolom. Rozhodovalo sa až v supertiebreaku a Miloš sa dočkal svojho prvého víťazstva na okruhu v hlavnej súťaži.  Následne veľa nechýbalo a takmer dokráčal po tesnej koncovke proti Martinovi Horvátovi až do semifinále. Tam sa však nakoniec ocitol Maťo, potvrdil tak úlohu nasadenej trojky a musel odchádzať spokojný s trofejou za tretie miesto.
Prvýkrát na tráve hral aj Jakub Salay a hlavne jeho druhý set proti Mirovi Ľalíkovi bol herne veľmi vydarený, avšak so šťastnou koncovkou pre Mira. Naopak vôbec turnaj nevyšiel Tonovi Fillovi, hoci možno povedať, že pred turnajom sa poctivo pripravoval, prišiel skvelo namotivovaný a turnaj aj veľkolepo začal breakom proti Radovi Kamenskému, no potom sa nepochopiteľne jeho hra dostala do krízy a inak tomu nebolo ani proti Jurovi Vlnkovi, neskoršiemu víťazovi útechy. Vyznie to na prvý pohľad pre Tona kruto a bolo na ňom vidieť aj obrovské sklamanie, no na turnaji postupne narazil na neskoršieho finalistu a na víťaza útechy. Tonova hra sa však zlepšuje a svojim zápalom pre tenis je na dobrej ceste napredovať.
Skvelý turnaj odohral Juraj Vlnka, ktorý v deň svojich narodenín vyhral útechu. Žeby mu spravil budíček  Zdeno Šeda hneď v prvom kole..:) ? Práve Juro mu však ako jediný vzal za celý turnaj gem… a do Trenčína putovali Juraj s Maťom spokojní s turnajovými trofejami.
Spokojný s výkonom môže byť aj Rado Kamenský, ktorý po solídnych výkonoch sa dostal prvýkrát na okruhu až do finále. Tam prišiel však už fyzicky značne vyčerpaný. Po ťažkých zápasoch proti Tomášovi Radičovi a Romanovi Landlovi hraných v horúcom počasí narazil vzápätí na stenu menom Zdeno Šeda. Finále tak malo jednoznačný priebeh a len športový duch bránil Radovi finálový zápas skrečovať. Zdeno sa na okruhu objavil po dvoch turnajoch a od úvodných zápasov potvrdzoval, že v súčasnom hráčskom poli TenisRekreant je rekreačný tenisový kráľ. Parametre jeho hry sú v súčasnosti nad úrovňou ostatných hráčov. Svedčia o tom napokon výsledky v štyroch odohratých zápasoch a jeho celkové skóre v gemoch 48/1, v setoch 8/0 … . Blahoželáme k víťazstvu a hlavne kvalite predvedenej hry. A je to aj výzva pre ostatných neustále sa posúvať vpred.
 
Ako na každom turnaji – zahrať si majú možnosť všetci hráči, vyhrať však nemôže kazdý. Hráči sa však na turnaji cítili v pohode a to sa prenášalo na pozitívnu zápasovú aj mimozápasovú atmosféru. Ďakujeme aj Jarovi Karasovi, ktorý sa staral o občerstvenie a kurty počas turnaja.
 
Čo nás tiež teší, že hráči výhry aj prehry brali športovo a tešia sa na ďalší turnaj TenisRekreant okruhu v budúcnosti… :)