TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Capitol Rekreant 2018

CAPITOL REKREANT 2018
Premiérový turnajový titul pre Kuba Medveckého!!!
 
Pôvodne plánovaný termín 1.9.2018 nám hneď zrána začalo pršať a tak musel byť turnaj odložený o týždeň neskôr na 8.9.2018. Keďže z turnaja nám odstúpili 4 hráči a na náhradný termín sa prihlásilo 5 hráčov, turnaj bol nanovo vyžrebovaný.
 
V úvode sa proti sebe v predkole stretli parťáci z„vytrvalých striel“ a lepší štart a  načasovanie formy potvrdil Jaro Bojňanský. Zaujímavý zápas v prvom kole zviedli tréningoví sparingovia Marian Struhár proti Milošovi Javorskému. O tom, že turnaj a tréning sú rozdielne svety, by vedel rozprávať hlavne Marian...ten v tréningoch pravidelne Miloša poráža, avšak turnajovú hlavu osvedčil Miloš a Mariana v pravý čas zdolal. Trenčiansky súboj medzi Jurom Vlnkom a Ivanom Klačanským vyzval na férovku už v prvom kole proti sebe adeptov o postupové miesto na koncoročný Masters. Koncentrovaným a bojovným výkonom ho rozhodol pre seba Ivan a ak sa nič mimoriadne nestane, možno povedať, že si tak zabezpečil „miestenku“ na turnaj najstabilnejšej osmičky okruhu.
Na prvé kolo sa rýchlosťou Isnerovho servisu ponáhľal aj Boris Štanglovič, aby ho napokon v druhom sete poriadne hrýzol neustále sa zlepšujúci Zolo Danter.. . Predkolo takmer prespal aj Juraj Druska...a keď schytal od Giovanniho Contiho v prvom sete kanára, tak pochopil, že už nie je čas driemať... .I keď na konečný obrat Jurajov výkon nestačil, Juraj napokon na turnaji zahral spoľahlivo a dostal sa do finále útechy. Na Giovanniho nestačil ani v poslednej dobe vo forme hrajúci Tomáš Radič. Tomáš v tesnom zápase a pri nevyužití viacerých šancí dostať zápas v druhom sete do tiebreaku napokon so cťou v tenisovo pohľadnom zápase Giovannimu podľahol. Výborný bojovný zápas prvého kola zviedli Dušan Mikuštiak, ktorý proti nasadenému Maťovi Horvátovi takmer siahal na víťazstvo...koncovku supertiebreaku napokon Maťo najtesnejším rozdielom s taktikou trenčianskeho lišiaka zvládol..
Rado Kamenský v pozícii nasadenej jednotky si v prvom kole poradil s Tonom Fillom, hoci Tonov výkon po zranení členka bol bojovný a omnoho sústredenejší, ako v minulosti. Keď Jakub Salay nenašiel protizbraň proti Jarovi Bojňanskému, bolo jasné, že opäť si to Jaro rozdá s Radom. Aj tento duel sa rozhodoval až v supertiebreaku a znovu išlo o tenisový maratón. Len pre porovnanie –na susednom kurte sa hralo paralelne štvrťfinále medzi Maťom Horvátom a Giovannim Contim. V čase, keď Giovanni premenil svoj mečbal, tak Jaro s Radom išli po 1,5hodine do tiebreaku prvého setu... .Ten síce Rado po odvrátení dvoch setbalov vyhral, no celkovo opäť Jarovi v supertiebreaku podľahol a jeho tenisové prekliatie proti Jarovi na antuke trvá... . Kubovi Medveckému štvrťfinále uľahčil “jemne vyčerpaný“ Boris Štanglovič ...na Kubov víťazný výkon v deň turnaja našiel len minimálnu odpoveď .
Posledné semifinálové miesto si vybojoval Miloš Javorský víťazstvom nad Ivanom Klačanským.
Miloš aj proti Kubovi zahral veľmi dobre a ktovie, ako by zápas dopadol, keby prvý set Kubo nevyhral v tiebreaku?...Po prvom sete už Kubo zápas odkontroloval až do víťazného konca. Miloš však mohol byť napokon s tretím miestom a aj so svojimi výkonmi po turnaji spokojný. Dramatickejšie semifinále priniesol súboj Jara Bojňanského s talianskym matadorom Giovannim Contim. Po prehratom prvom sete musel Jaro tuho bojovať, aby až v supertiebreaku Giovanniho zdolal 10/8. Giovannimu však treba aj za predvedené výkony zablahoželať k zaslúženému tretiemu miestu.
Do finále turnaja sa po druhýkrát na okruhu prebojovali Jaro Bojňanský a Kubo Medvecký. Bolo tak vopred jasné, že na okruhu sa objaví nový víťaz turnaja. Premiérovo sa ním stal Kubo. V nočnom finále proti Jarovi síce nezačal podľa predstáv a hoci sa snažil hrať od úvodu aktívne
a agresívne, prvý set patril Jarovi. V ďalšom priebehu však Kubo mal vo výmenách mierne navrch a aj v supertiebreaku od stavu 3/3 na kurte Kubo dominoval. Gratulujeme Kubovi k prvému víťazstvu a prajeme mu, aby aj na ďalších turnajoch hrával o popredné pozície!!!
 
Víťazom útechy sa stal Pavol Heyder, ktorý v nočnom zápase zdolal v supertiebreaku Juraja Drusku. Pavol tak mohol odchádzať z turnaja tiež spokojný ...., napokon zdolal ho len v úvode celkový víťaz turnaja Kubo Medvecký.Gratulujeme !!!
 
Na turnaji sa hrali tentokrát vo vyššom tempe nielen zápasy hlavného pavúka, ale aj útechového pavúka a hráči prišli opäť namotivovaní, čo nás nesmierne teší!!!
 
Záverom by sme radi poďakovali aj TK Tennis One za spoluprácu pri zorganizovaní turnaja.
 
Ostáva nám len veriť, že aj posledný turnaj sezóny TrenchTown Rekreant 2018, ktorý bude už o dva týždne,  si opäť všetci užijeme....