TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Masters Rekreant 2018

MASTERS TENIS REKREANT 2018
REPORT MASTERS REKREANT 2018 /...tretí turnaj v rade Kubovou korisťou.../
 
Na konci sezóny TenisRekreant 2018 sa osem najúspešnejších hráčov v zmysle nastavených pravidiel okruhu  zúčastnilo na poslednom turnaji roka v NTC Bratislava, ktorý mal určiť aj poradie rebríčka a koncoročnú jednotku okruhu. Pri neúčasti minuloročnej jednotky a obhajcu Masters 2017-aktuálne po zranení ešte nedoliečeného Mira Ľalíka- sa na turnaji mohol odprezentovať aj prvý náhradník Tomáš Radič. To spôsobilo, že sa tak na poslednú chvíľu poradie v nasadzovaní hráčov poposúvalo, úvodné hráčske dvojice sa pozmenili a všetky predturnajové kalkulácie a prognózy ostali zabudnuté.
 
Na turnaj však prišli všetci s odhodlaním predviesť maximálne kvalitné výkony a pobiť sa o „tučné body“ do rebríčka. Odhodlanie bolo obrovské, o čom svedčí, že Boris Štanglovič kvôli turnaju posunul termín operácie, Martin Horvát prišiel aj mierne zachrípnutý a Ivan Klačanský rovnako ako aj s Rado Kamenský s fyzickým handicapom na zápasy nastúpili.
Už prvé zápasy ukázali, že Tomáš Radič si neprišiel proti Radovi Kamenskému len zahrať, ale vo veľmi kvalitnom zápase s minimom nevynútených chýb na obidvoch stranách siahal na dobrý výsledok. Prvý set rozhodla jedna loptička. V druhom sete už-už Tomáš štartoval k obratu zo stavu 0/5 šnúrou 3 gemov v rade a možnosťami dotiahnuť sa výsledkovo, avšak Rado zápas po hodine a pol zvládol premenením druhého mačbolu. Zápasa však vzal Radovi množstvo fyzických síl, čo sa prejavilo ďalej. .V paralelnom zápase čelila nasadená dvojka Miloš Javorský proti Ivanovo Klačanskému a Ivan začal zápas bez rešpektu brejknutím favorita. Aj vďalšom priebehu sa snažil Milošovi zápas znepríjemniť hlavne kvalitnými forhendovými údermi, no Miloš lepším pohybom po dvorci a menším množstvom chýb zápas zvládol. Bonbónik priniesol vzápätí zápas medzi Kubom Medveckým a Jarom Bojňanským. Išlo o reprízu finále z Capitolu a Jaro chcel finálovú prehru Kubovi vrátiť. A začiatok veru aj bol v Jarovej réžii, prižom za stavu 3/1 v prvom sete mal jaro možnosť dvoch fiftínov ísť do vedenia na 4/1. Zlomový moment setu však aktívne hrajúci Kubo ustál a dokázal prvý set získať. Vtedy na jeho raketu nastúpila istota a presnosť úderov od základnej čiary a aj na sieti a v ďalšom priebehu držal zápas vo svojich rukách. V poslednom úvodnom zápase narazili na seba tento rok vyrovnaní hráči Boris Štanglovič proti Martinovi Horvátovi –bilancia 1/1 z trenčianskej antuky, pričom obidva vzájomné zápasy sa rozhodovali až v supertiebreakoch.... . Nečakane výsledkovo jednoznačne zápas dopadol pre Maťa, ktorý sa priznal, že čakal tesnejší súboj. Boris sa však v zápase nechal rozladiť zopár „odskokmi“ a Maťo umne v zápase využil svoje zbrane -rozkúskoval tempo hry a loptičky sa vracali Borisovi ako bumerang naspäť.. . Turnaj tak po prvých zápasoch rozdelil play off pavúk na štvoricu, ktorá bojovala o pódium a druhú polovicu, kde sa hralo o poradie v turnaji.
Prvé semifinále medzi Milošom a Kubom malo na prekvapenie všetkých jednoznačný priebeh. Za 15min. Kubo ovládol prvý set a za 40 min. bolo po zápase... . Pritom Miloš bojoval, no Kubovi padalo úplne všetko. Bolo vidieť, že Kubovi psychicky pomohlo aj to, že s Milošom si pred Masters bol zatrénovať a psychicky a herne sa na zápas skvele nastavil. V druhom semifinále vstupoval Rado proti Martinovi s turnajovou bilanciou 2/0 ako mierny favorit a aj prvý set, hoci bol ako vždy medzi obidvomi hráčmi vyrovnaný, to aj potvrdil. Avšak druhý set Maťo skvele odštartoval, pričom Rado mu aj pomáhal s množstvom nevynútených chýb. Súboj tak dospel do zaujímavého supertiebreaku, o ktorom možno povedať, že hoci prvú polovicu mal mierne navrch Rado, od stavu 6/6 bol na koni Maťo a napokon aj štvrtý mačbol premenil.
V boji o umiestnenie sa v prvom súboji rozhodovalo medzi Borisom a Tomášom. Tomáš akoby neudržal koncentráciu z úvodného zápasu a dopúšťal sa viacerých chýb, čo ho aj stálo výsledok. Tiež v zápase Boris dobre Tomáša rozbehával a zahral aj viacero víťazných úderov. V ďalšom súboji neuveriteľne zdatne sekundoval Jarovi nestarnúci a dobre namotivovaný Ivan. Prvý set sa mu takmer podarilo dostať do tiebreaku a v druhom to Jaro nemal jednoduché, hoci napokon potvrdil úlohu favorita. O siedme miesto však Ivan zabojoval ako o život a nechal na kurte úplne všetko, aby zdolal v tesnom súboji Tomáša. V zápase o piate miesto medzi Borisom a Jarom bol prvý set vyrovnaný a tak sa rozhodoval v tiebreaku, kde sa aj zápas možno nečakane zlomil... . Čiernou škvrnou zápasu ostane medzi hráčmi dlho diskutovaný a nevyjasnený bodový stav tiebreaku ...pričom  hlavne do budúcna nech ostane aj varovanie pre všetkých hráčov, aby si priebežne počas zápasu hlásili bodový stav a neprichádzalo k následným emočne vyhroteným diskusiám, prípadne k frustráciám.. . Druhý set zápasu už išiel jednoznačne bodovo pre Jara, ktorý si vybojoval konečné piate miesto. Borisovi však želáme, aby sa zdravotne po plánovanej operácii ramena vrátil čo najskôr do „wawrinkovského“ herného módu a ďalej predvádzal na kurte výkony, ktorými priniesol na okruh mnoho pozitívneho.
V boji o tretie miesto začal Rado proti Milošovi lepšie a išiel na 2/0..avšak hoci Miloš nemal svoju starú formu, dokázal sa vzápätí zmobilizovať, vypomáhať si hlavne prvým servisom a prvý set stihol otočiť. V druhom sete Rado produkoval jednu chybu za druhou a proti Milošovi už ďalej nenašiel žiadnu protizbraň. Miloš si tak zaslúžene z turnaja odniesol pohár za tretie miesto. Gratulujeme !!!
Finále prinieslo zápas Kuba proti Martinovi. V ňom bol prvý set do stavu 2/2 vyrovnaný a Maťo dokonca mal možnosť ísť na 3/2. Nestalo sa tak a Kubo v ďalšom priebehu dominoval agresívnou hrou s minimom chýb. Stretli sa dva rôzne štýly a ukázalo sa, že nátlaková celodvorcová hra slávila proti „counterpuncherovi“Maťovi ovocie. Kubovi k víťazstvu gratulujeme a tiež aj k pozícii koncoročnej jednotky okruhu TenisRekreant !!! Tiež treba vzdať hold aj Maťovi, že zvládol dva neľahké predchádzajúce zápasy a snažil sa do poslednej výmeny turnaja. Finále z Masters2018 je doteraz aj jeho najcennejší výsledok a ešte raz gratulujeme!!!
 
Ďakujeme divákom, ktorí na zápasy prišli a všetkým priaznvcom a hráčom okruhu TenisRekreant za ich citeľnú podporu.
Druhý ročník na TenisRekreant je už turnajovo uzatvorený a už teraz badať na hráčoch, že majú chuť sa stále zlepšovať a pokračovať na ďalších turnajoch okruhu Tenis Rekreant.
Za organizátorov môžeme povedať, že sa budeme snažiť zorganizovať aj ďalší ročník a do tretieho ročníka zapojiť aj nejaké novinky. Zvažuje sa limitovaný turnaj len pre doterajších víťazov okruhu /resp.na wild card doplnený o finalistov okruhu../, možno v prípade záijmu bude zaradený do harmonogramu aj štvorhrový turnaj…čas a ďalší vývoj na okruhu postupne všetko podstatné odhalia.
Tešíme sa ďalej na hráčov a priaznicov, na pozitívne ale aj negatívne ohlasy. Chceme, aby tu bol naďalej okruh TenisRekreant pre vás, hoci pravidlá, mantinely a rešpekt sú podstatné. Za organizátorov by sme radi uvítali miestami väčšie pochopenie od hráčov, nakoľko nie vždy je všetko ružové a dá sa každému vyhovieť…tiež ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí pomohli pri organizácii turnajov.
Tenisu zdar !!!