TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Open Space Rekreant 2018

OPEN SPACE REKREANT 2018
Report z turnaja s podtitulom: „Latka do r.2018 je nastavená …“
 
 
Úvodný turnaj r.2018 nášho okruhu TenisRekreant hostila Bratislava. Hralo sa na kobercoch v hale Slávie Právnik s loptami Dunlop Fort All Court Tournament/STZ/.
 
Hneď po zverejnení turnaja bolo badať o turnaj zvýšený záujem a hráči kapacitu turnaja v priebehu týždňa plne obsadili. Začiatok roka však žiaľ priniesol zdravotné problémy a zmenu programu viacerým hráčom , takže napokon sa turnaja zúčastnilo 21 hráčov.
 
Napriek zimnej sezóne však potešila latka výkonnosti všetkých zúčastnených. Na okruhu sme privítali nové tváre, ktoré priniesli zároveň aj kvalitu. Hneď v predkole sa stretli „nováčikovia“ Miroslav Havránek s trenčanom Ivanom Klačanským. Pri pohľade na ich zápas však muselo byť jasné, že ide o tenisových matadorov, ktorí viac než dôstojne prezentovali strednú tenisovú generáciu. Keď k nim pridáme Giovanniho Contiho, tak možno povedať, že stále treba s nimi počítať nielen pre úvodné kolá. Ivan Klačanský odviedol poctivý výkon aj proti nasadenej päťke Tomášovi Radičovi a veľa veru nechýbalo, aby sa zrodilo veľké prekvapenie. Tomáš si zápas musel vybojovať až v supertiebreaku najtesnejším rozdielom 11/9.  Rovnako Giovanni Conti poodhalil umenie „talianskych majstrov“, keď v súboji generácii zdolal po skonsolidovanom výkone dobre hrajúceho Jara Randisa a následne aj nasadenú štvorku Jura Vlnku. Giovanni dal do zápasov všetko a možno aj viac a a tvrdý povrch si vzápätí od neho vybral svoju „lýtkovú“daň. Na štvrťfinálový zápas už zdravotne nebol v poriadku , a tak ďalej už radšej neriskoval a v turnaji nepokračoval. Otvoril tak dvere Tomášovi Radičovi do jeho prvého semifinále na okruhu.
Po roku sa objavili na okruhu Marek Šara a Martin Kollár. Marek nastúpil v úvode proti skvele pripravenému Milošovi Javorskému a v kvalitnom vyrovnanom zápase napokon rozhodli Milošove chyby, ktoré paradoxne mohli byť víťaznými údermi a zmeniť ráz zápasu. Miloš si je však určite vedomý, že keď zahodí za zápas poltucet tutových smečov, tak proti rovnocennému súprerovi je ťažké v závere uspieť. Na druhej strane si potom spomenul na svoj kondičný cyklotréning z tropického leta a ďalej šliapal ako precízne namazaný stroj, pričom herne aj kondične prevalcoval každého, ktorý sa mu postavil /pravdaže do cesty… J /. Porazil postupne Tima Šuľu, priateľstvo odložil bokom aj proti  Jakubovi Salayovi a všetko vyvrcholil famóznym finišom, keď otočil finálový zápas útechy a v supertiebreaku rozložil hru inak dovredy dobre hrajúceho Jura Vlnku. Milošovi za jeho celoturnajový výkon blahoželáme.
Vráťme sa však ku hráčom, korí si na nový rok naliali a aj vypili kalich horkosti až do dna. Lídrom by bol určite Vlado Kordoš, nasadená trojka turnaja, ktorý v žrebe na úvod vyzval Mária Stanka. Vladovi nemožno uprieť bojovnosť a snahu, no všetky dôležité fiftíny si na koberci pozbieral Mário a Vladovi uštedril riadnu tenisovú facku. Vlado však nemal dosť a je možné, že cez vianočne sviatky sa nechal inšpirovať aj biblickými prísloviami a druhé líce nastavil hneď v úteche Jakubovi Salayovi. Táto facka však určite Vlada bolí doteraz. No tenis býva občas riadne krutý… .:).
Horkosť žrebu priala aj Zolovi Danterovi proti Máriovi Stankovi. I keď Zolo vedel, čo ho čaká, napriek tomu si vychutnal ranný budíček. Po zápase zavrel oči a počúval zvuk dvoch kanárikov. Zvuk, ktorý dovtedy spoznával najviac Tono Fillo ovenčený trofejou Kanár roka 2017. Ku cti Zoliho slúži, že z turnaja na turnaj prichádza lepšie a lepsíe pripravený a zápasy si dokáže užívať. Platí to aj o jeho útechovom zápase proti Jarovi Randisovi, kde prvý set zdatne Jarovi vzdoroval , hoci napokon rozhodla Jarova zápasová vyhratosť. Jaro si zaknihoval prvé body do rebríčka za delené tretie miesto v úteche. Svoje prvé body získal za rovnaké tretie miesto v úteche aj Jakub Salay. Obidvom blahoželáme a dúfame, že sa ich bodové konto v budúcnosti rozrastie.
Na okruhu sme privítali aj ďalšieho nováčika, ktorým bol Peter Hladký. Ukázal sa kvalitatívnym obohatením okruhu. Jeho skvelý pohyb a učebnicový jednoručný backhand prekvalili a zaskočili hneď v prvom kole Tima Šuľu. Vzápätí Peter odohral divácky atraktívny zápasa proti Jakubovi Medveckému a hoci prehral, treba poznamenť , že má v sebe značný tenisový potenciál.
Úvodný zápas podľa predstáv vyšiel aj Jaroslavovi Bojňanskému, keď zdolal Jakuba Salaya v tesnom zápase. Lepšie v ňom zvládol tiebreakovú koncovku druhého setu. Proti Dušanovi Mikuštiakovi už v koncovke supertiebreaku ťahal za kratší koniec, keď sebavedomo hrajúci Dušan ukázal pevné nervy a spravil menej chýb v dôležitých momentoch. Pred herným umením Mária Stanka sa vo štvrťfinále však Dušan musel skloniť. Napriek tomu úvodný štart do sezóny možno považovať aj pre Dušana za úspešný, keď aj do rebríčka si pripísal dôležité body.
Odštarovať lepšie ako minulý rok túžil aj náš „kanár roka 2017“ Tono Fillo. V úvode narazil na večnú prekážku v podobe Rada Kamenského, ktorý pri odrieknutí účasti zraneného Mira Ľalíka hral prvýkrát na turnaji v pozícii turnajovej jednotky. Tono v prvom sete nehral dobre a len o vlások unikol kanárovi. Avšak v druhom sete vybehol na kurt akoby iný hráč…prestal robiť hlúpe chyby, zrazu začal solídne servovať a odohral jeden z jeho najkrajších setov na okruhu, hoci Radovi v ňom podľahol 4/6. Štvrťfinálový zápas Rada Kamenského proti Kubovi Medveckému priniesol zaujímavý zápas plný zvratov. Prvý set dominoval Rado, aby vzápätí po takmer bezchybnej hre plnej víťazných úderov Kubo zápas dotiahol do supertiebreaku. Tam rozhodla Kubova dobrá hra z druhého setu a napokon zaslúžený postup do semifinále turnaja. O tom, že jeho víťazstvá proti Peťovi a Radovi neboli náhodné, presvedčil Kubo všetkých, keď ako jediný na turnaji dokázal s Máriom držať krok. Napokon v atraktívnom zápase plnom dlhých výmen podľahol. Ako však Kubo po turnaji konštatoval, na zápasy a súperov si nemohol sťažovať a za tretie miesto bol napokon spokojný.
Presuňme sa ale do spodnej časti pavúka, kde sme už spomenuli úvodný zápas Miloša Javorského a Mareka Šaru. Súper pre Mareka vzišiel zo súboja nasadenej dvojky Martina Horváta a Martina Kollára. Levický bombardér na servise Martin Kollár v zápase napokon reálne mohol aj uspieť, to by však nemohol spraviť v supertiebreaku množstvo „nezmyselných nevynútených chýb“. Ukázal však silnú mentálnu odolnosť, keďže zápas v poslednej chvíli dotiahol do supertiebreaku. V ďalšom zápase dokázal v úteche zdolať Tona Filla a hoci stopku mu ukázal Juro Vlnka, s Martinom Kollárom treba určite počítať.
Martin Horvát v ďalšom zápase proti Marekovi Šarovi demonštroval tenisovú inteligenciu a zvolil deštrukčnú stratégiu, ktorou sa mu hlavne v prvom sete darilo rozleptávať Marekovu konzistentnú hru. V zápase ho však limitovala ku koncu aj bolesť a zo zápasu si napokon odniesol  namiesto semifinále pľuzgiere na chodidlách. Hriať ho mohlo však bodové ocenenie za štvrťfinále a nie najhorší štart do novej sezóny.
Marek Šara v semifinále priti Tomášovi Radičovi zopakoval dobrú úderovú istotu založenú na výbornom pokrytí dvorca a hoci Tomáš zahral skvelo, na Mareka to tentokrát nestačilo.
Do finále tak zaslúžene postúpili Mário Stanko proti Marekovi Šarovi. Favoritom zúčastnených bol podľa predvedených výkonov Mário, no na druhej strane mal v nohách o zápas viac. Všetci boli zvedaví, čo Marek na Mária vymyslí. Ukázalo sa však, že žiadny fyzický handicap sa na Máriovej hre neprejavil a Marekovi vrátil takmer takmer každý úder s ešte väčšou razanciou a žiletkovou presnosťou majstra.. Marekovi nemožno uprieť snahu a bojovnosť v prvom sete. Avšak keď zbadal , že Mário vo finále dominuje a postupne mu odchádzali fyzické sily, rozhodol sa zápas skrečovať. Nebudeme hlbšie rozvíjať Marekove konečné rozhodnutie skrečovať finále. Dá sa len chápať, že proti Máriovi v daný moment bolo treba hrať na hranici síl a tie Marek v predchádzajúcich zápasoch postupne proti Milošovi, Martinovi a Tomášovi stratil. Do druhého setu po utŕženom finálovom kanáriku už nenašiel ani fyzické ani mentálne a Mário sa stal zaslúženým vúťazom úvodného turnaja Open Space Rekreant 2018.  Máriovi blahoželáme a kto jeho zápasy videl, uzná, že víťazstvo je v správnych rukách.
 
Latka na rok 2018 je nastavená ….hráči si uvedomili, že každé víťazstvo na turnaji má cenu…hráči sú vyroovnanejší a ďalšie víťazstvá na okruhu neprídu za minulé zásluhy, ale treba sa  k nim prepracovať.
 
Tešíme sa na hráčov v blízkej budúcnosti na ďalšom turnaji už vo februári. Bližšie informácie budú zverejnené čoskoro. J Dovtedy želáme veľa radosti pri tenise a všetkým skoré uzdravenie a doliečenie si zdravotných problémov..:)