TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Ratufa Rekreant 2018

Report z turnaja s podtitulom: „S veľkým srdcom možno dosiahnuť aj veľké výkony…“
 
Deň turnaja priniesol neskutočne veľa zážitkov. Okrem úplne nečakanej snehovej večernej nádielky sme sa na turnaji ráno stretávali v Ratufe  prekvapení správou o olympijskom triumfe českej snoubordistky Ester Ledeckej v Super G žien… a plní očakávania z druhého turnaja okruhu TenisRekreant.
Všetci budeme spomínať, ako sme v turnajovú sobotu sledovali, prežívali olympijský biatlon žien na 15km a náladu nám zlepšila víťazná Nasťa Kuzminová…  ako jeden gól v hokeji /ne/poslal našich hokejistov namiesto na prvé miesto na štvrté miesto v základnej skupine olympiády… .
 
Turnaj začal načas a úvodné zápasy odpálili v maratónskom tempe Jaro Bojňanský s domácim „levickým levom“ Maťom Kollárom. Obidvaja si úvodný zápas užívali na kurte 2:25min. Zdatne im vo vyše dvojhodinovom boji na susednom kurte sekundovali nováčik okruhu Mário Marinák s Karolom Bédym. Obidva úvodné zápasy išli až do supertiebrekov…
Nášho čerstvo ovenčeného „kanárika2017“ Tona Filla hneď na úvod na kurte prebudil vynikajúco pripravený a herne vyzretý Zdeno Forgáč. Zdeno však „zarezal“ nielen Tona, ale ďalej aj nasadeného Duška Mikuštiaka. Jeho precízne hraný rezaný bekhend dokonca takmer preťal tepnu aj nasadenej jednotke Mirovi Ľalíkovi. Ten však v supertiebreaku prekvapenie nepripustil, zmobilizoval všetko svoje tenisové umenie a aj s prispením šťastia napokon štvrťfinále zvládol. Až v semifinále sa však ukázalo, ako za to „zaplatil“ fyzickými silami
 
V druhom slede na kurt vybehli Marek Šara proti Jakubovi Salayovi. Jakub hral o poznanie lepšie ako na minulom turnaji v Bratislave a ukázal, že vie hrať nielen na tréningu. Hoci Marek zápas výsledkovo kontroloval, Jakub hral dobre a v druhom sete mohol ísť pri jeho vedení 40:0 na dostrel na 3/4 . Marek tento moment bravúrne zvládol a podobné brnknutie na nervy už Jakubovi nepovolil .
Na protiľahlom kurte chcel Ivan Kľačanský predviesť Milošovi Javorskému, ako môžu byť aj skúsenosti v tenise rozhodujúce. Zápas aj začal úvodným vedením 2/0, no od toho momentu bol na kurte Miloš viac koncentrovanejší, dostal sa do zápasu a Ivana zdolal.
Nováčik Peter Ščípa hral proti skúsenému harcovníkovi Gabrielovi Bédymu a veru veľa nechýbalo, aby získal svoj prvý skalp na turnaji. Zápas sa rozhodoval až v koncovkách setov v nesmierne vyrovnaných tiebreakoch 6/8 a 9/11.
 
Tretiu gardu predkôl odštartovali Boris Štanglovič proti Miroslavovi Havránkovi. Prvý set naznačoval vyrovnaný zápas, no v druhom sete to Borisovi viac padalo a Miro sa na druhej strane dopustil viacerých chýb, čo rozhodlo o hladkom druhom sete.
Posledným zápasom predkola bol zápas Tima Šuľu proti skúsenému Petrovi Kováčovi. Petrova úderová istota a jeho dobrý servis na kurte spôsobili Timovi K.O. .Problém však bol aj v Timovom neistom pohybe a jeho „hlúpych“ chybách, na ktoré nebývame bežne u neho zvyknutí. Našťastie sa Timo za chvíľku zo svojho výkonu spamätal a po obede si to odniesol v úteche Tono Fillo. Timo zahral výborne a hoci Tono vôbec nehral zle a ani nerobil zásadné chyby, Timo ho z kurtu „vystrieľal“.
 
O Dušanovi Mikuštiakovi už bola reč a tak doplňme Waterloo nasadených hráčov v prvom kole. Neprešli ním Tomáš Radič, keď narazil na budúceho víťaza turnaja a minuloturnajového finalistu Mareka Šaru. Vlado Kordoš ani solídnym výkonom nestačil na agresívne hrajúceho Petra Kováča. A papierovým prekvapením tiež možno označiť kolaps Jakuba Medveckého proti Milošovi Javorskému, hoci na kurte bol zápas od úvodu vyrovnaný a Jakub bral prvý set až v tiebreaku. V druhom sete ho však zradili obľúbené voleje a Miloš za stavu 5/4 zápas úspešne doservoval. V supertiebreaku už rozbehnutého Miloša nedokázal Jakub pribrzdiť. Hoci Miloš si na turnaj skvelo načasoval formu, Jakuba môže mrzieť a tešiť zároveň, že je schopný zahrať ešte lepšie …a dnes mu proti Milošovi optimálne „nepadalo“.
Z nasadených hráčov si v prvom kole poradili po zranení zodpovedne hrajúci Miro Ľalík proti Gabrielovi Bédymu. Martinovi Horvátovi opäť vnútil svoje maratónske tempo Jaro Bojňanský a tak zápas musel Martin vyhrať až za cenu otlakov na nohe v dvoch tiebreakoch. Zhodne Juro Vlnka aj Rado Kamenský si proti Karolovi Bédymu , resp. Borisovi Štanglovičovi vybrali v prvých setoch slabšiu chvíľku. Následne Juro Vlnka hladko vyhral druhý set aj supertiebreak. Rado to mal proti skvele hrajúcemu Borisovi oveľa ťažšie…Boris viac ako polovicu zápasu udával na kurte tempo. Pustil však Rada pri vedení 4/1 v druhom sete a takmer vyhratom zápase do hry svojimi chybami a ku koncu mal toho plné zuby aj fyzicky. Druhý set prehral 5/7 a Rado začal na kurte „lietať“ aj ďalej v supertiebreaku. Borisovi slúži ku cti, že už takmer stratený supertiebreak nezabalil…dotiahol sa z 2/6 na 6/6, hoci  ďalej už všetky fiftíny pozbieal Rado.
 
Štvrťfinále Mareka Šaru proti Martinovi Horvátovi bolo reprízou z posledného turnaja v Bratislave a rovnako ako v BA, aj na harde v LV dostal Martin od Mareka stopku. Nedá sa povedať, že by Martin nebol správne vyhecovaný, no ako už bolo spomenuté, v zápase s Jarom Bojňanským si obnovil na nohe otlaky. Napriek bojovnému a taktickému výkonu však na Mareka hrajúceho skvelý turnaj nestačil…ani on a ďalej ani nikto iný. V ďalšom štvrťfinále Peter Kováč svojho súpera nešetril a na Jura Vlnku vybehol ako uragán. Zasypal ho svojimi projektilmi a Ďuri musel po zápase uznať, že v danom čase sa ocitol na strelnici miesto na tenisovom kurte.
V poslednom štvrťfinále sa odohral súboj hráčov, ktorí sa dobre poznajú a určite psychickú výhodu z toho, že doteraz s Milošom Javoeským na turnaji ešte nikdy neprehral, mal pred vzájomným zápasom Rado Kamenský. Miloš začal delovým servisom a nadviazal na skvelú hru z predchádzajúcich zápasov proti Ivanovi a Kubovi. Rada umne rozbehával a Milošovi preto zaslúžene patril začiatok a vedenie 2/0. Rado však vzápätí využil jeden brejkbal a Miloša  neskôr pri svojom podaní dobehol na 3/3…odvtedy však už bol Rado zdravotne paralyzovaný a bez pohybu a aj keď v hlave chcel, neostávalo mu nič iné, len za stavu 3/5 v prvom sete pre zväčšujúce sa bolesti v svale zápas skrečovať a zablahoželať súperovi k víťazstvu.
 
 „Night session“ patril v Ratufe úteche a semifinálovým a finálovým súbojom.
Miroslav Havránek proti domácemu Martinovi Kollárovi odviedol poctivý výkon a osud bol k nemu tentoraz turnajovo krutý, keď tesne prehral. Mirovi však treba poďakovať za prístup k zápasu a aj keď prehral, veríme, že výlet do LV neľutuje a dobre si zahral.  Podobne možno povedať aj o Jakubovi Salayovi, ktorý proti Ivanovi Kľačanskému vzdoroval až do supertiebreaku. Ivana toto víťazstvo nakoplo a neskôr porazil s prehľadom aj nasadeného Dušana Mikuštiaka. V semifinále útechy narazil na Vlada Kordoša, ktorý tentokrát veľmi chcel potvrdiť svoje kvality aspoň v úteche. A Vlado skutočne poctivo bojoval v úteche o každý fiftín. Najskôr musel v úteche čeliť húževnatému a nevyspytateľnému Martinovi Kollárovi, avšak zápas zvládol. Semifinále útechy mal solídne rozbehnuté. Proti Ivanovi Kľačanskému vyhral prvý set, keď „išiel prvýkrát k zemi.. .“   Nie – nešlo o nič netenisové, o žiadny boxerský direkt … .S Ivanom sú kamaráti aj mimo kurtu. Vlado však podobne ako Rado Kamenský a neskôr aj Miro Ľalík mal v turnaji svalové problémy. K zemi ho najskôr stiahol silný kŕč do pravého lýtka…už –už si všetci mysleli, že Vlado zápas skrečuje… . Využil však „medical time“ a odvážne na prekvapenie a pre diváka trošku „šialene“ nastúpil a aj úspešne vykročil do ďalšieho priebehu zápasu. Keď v druhom sete viedol 1/0 a od víťazstva ho delili len tri gemy, padol na zem druhýkrát… kŕč do druhej ľavej nohy definitívne pochoval jeho čerstvý a fixný sen o šancu zabojovať o víťazstvo v úteche. Prístup Vlada Kordoša k zápasu a turnaju, jeho boj o každý bodík na okruhu bol však ukážkový a inšpirujúci pre všetkých, ktorí danú situáciu na kurte videli. Vladovi dávame jednoznačne prívlastok za nezlomnosť „bojovník dňa“.
V spodnom pavúku útechy sa proti sebe stretli kamaráti a nováčikovia okruhu Mário Marinák proti Petrovi Ščípovi a rozdali si to skutočne „na hrane britvy“ najtesnejším možným spôsobom 4/3 3/4 11/9 pre Mária. Následne proti Kubovi Medveckému nastupoval Mário s veľkým rešpektom a zápas mu nevyšiel. Kubo bol od začiatku odhodlaný zabojovať a vyhrať útechu a na kurte by neušetril ani vlastného brata… . Presvedčil sa o tom neskôr aj Tomáš Radič. Tomáš síce najskôr zdolal Tima Šuľu a cítil sa na kurte fantasticky aj proti Kubovo Medveckému.  Zviedol s ním zápas ako remeň, asi najlepší možný, aký mohol v danú chvíľu predviesť vzhľadom na svoju hernú kvalitu. Hrali sa agresívne výmeny a na útechové pomery išlo o mimoriadne kvalitný match. Kubo zápas zvládol a do finále proti Ivanovi Kľačanskému a so súhlasom organizátora vzhľadom na pokročilú nočnú hodinu sa dohodli na systéme, že o víťazovi rozhodnú dva tiebreaky. Napokon bolo treba za stavu 1/1 na tiebreaky odohrať aj tretí rozhodujúci, keďže Ivan predviedol obdivuhodný fyzický aj tenisový výkon proti o 25rokov mladšiemu súperovi. Hoci Kubo zvíťazil, v úteche treba zablahoželať všetkým pódiovým hráčom. Kubove víťazstvo bolo zaslúžené, Ivanov výkon obdivuhodný, Vladov prístup vzorový a Tomášov výkon na kurte jednoducho TENISOVÝ.  
 
V semifinále hlavného pavúka Marek Šara vyzval nasadenú jednotku okruhu Mira Ľalíka. Handicapovaný Miro, hoci je veľký a príkladný bojovník,  musel zápas žiaľ pre svalové problémy skrečovať. V druhom semifinále Peter Kováč nastúpil proti Milošovi Javorskému. Miloš sa od úvodu do súpera zahryzol ako pitbul do špikovej kosti a keď zápas ešte ani poriadne nezačal, Peter zápas skrečoval…. a podával Milošovi ruku… .
 
Finále sľubovalo a aj prinieslo kvalitný tenis. Marek Šara proti Milošovi Javorskému ťažil zo skvelého pohybu a minima nevynútených chýb. Na obidvoch stranách hráči kvalitne servovali, dlhé výmeny boli hrané vo vysokom tempe náročnom na pohyb. Dôležité fiftíny však zbieral Marek a finále tak rozhodol vo svoj  prospech. Možno povedať, že zaslúžene. Miloš síce hral na hranici svojich možností a nedá sa mu vytýkať, že by niečo mohol spraviť inak…skrátka, Marek bol v Ratufe zaslúžený víťaz. Do každého zápasu išiel zodpovedne a od zápasu k zápasu dokráčal až po titul.. Blahoželáme !!!
Milošovi však rovnako patrí veľké uznanie za predvedené výkony na turnaji a konečne sa mu dostalo satisfakcie aj v podobe väčšieho turnajového výsledku.  Jeho úsilie o tenisový progres a vášeň pre tenis tak boli zhmotnené do cennej finálovej turnajovej trofeje. Gratulujeme!!!
 
Turnaj priniesol výrazne pozitívne emócie nielen na kurte, ale aj v zákulisí, čo nás obzvlášť teší. Hráči boli tolerantní pri čakaní kvôli časovému sklzu na svoje zápasy, rešpektovali sa navzájom a pripíjalo sa aj na oslavu olympijského úspechu Nasti Kuzminovej. S radosťou pozorujeme, že na rekreačnom tenisovom okruhu TenisRekreant hrajú hráči tenis s vášnou a láskou pre tento šport a aj v tomto aspekte nech je prístup veľkého športovca a človeka, akým Nasťa je, pre nás všetkých inšpiráciou.
 
 
Tešíme sa na stretnutie s vami na najbližšom turnaji TenisRekreant okruhu.