TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Šaľa Trophy Rekreant 2018

REPORT Z TURNAJA
„Z antukového pekla vyšiel víťazne Mišo Bori …“
 
Na okruhu TenisRekreant sa v poslednú júlovú sobotu odohrala GrandPremiéra turnaja Šaľa Trophy Rekreant 2018. A turnaj vskutku príjemne prekvapil. Organizačne pomocnú ruku ponúkol Boris Štanglovič a patrí mu poďakovanie všetkých hráčov !!
Všetkých čakal extrémne horúci letný deň a keďže turnaj bol skvele obsadený, bolo na kurtoch vidieť od úvodu veľmi kvalitné zápasy nielen po tenisovej stránke, ale aj po mentálnej a fyzickej stránke.
Hneď v prvom kole žreb určil proti sebe Miša Boriho a Miloša Javorského… .Ťažko hodnotiť Milošovu prehru, keďže v ďalších zápasoch svojich súperov prevalcoval. Snáď len treba dodať, že v dôležitých momentoch hlavne druhého setu Mišo získal dôležité fiftíny. V prvom kole odohrali 2hod. maratón aj Giovanni Conti s Marianom Struhárom a vo vyrovnanom zápase napokon Marian zaplatil nováčikovskú daň na okruhu a Giovanni aj s pomocou turnajových skúseností zápas zvládol.
Kvalitný zápas sľuboval aj súboj Peťa Ščípu proti domácemu matadorovi Borisovi Štanglovičovi. Peťo sa v zápase hľadal… avšak na herný štýl Borisa nenašiel žiadny recept. To duel medzi Jakubom Salayom a Jarom Bojňanským bol celý prvý set nesmierne dramatický. Škoda, že Jakub druhý set zápasu neudržal účinnú taktiku z prvého setu a zápas ešte viac nezdramatizoval. Naopak Jaro od zápasu k zápasu postupne gradoval svoj výkon a na prehriatej antuke sa cítil ako beduín na púšti.
Jedným zo spolufavoritov bol aj Jakub Medvecký. Prišiel odhodlaný s imidžom bojovníka francúzskej légie… . Scenár prvého kola si proti Jarovi Randisovi napísal bez reklamy na 60 min. V druhom kole v brutálne silnom hornom pavúku narazil na Miša Boriho a v jednom z najkvalitnejších zápasov dňa napokon  Mišo po tuhom boji Jakuba z turnaja vyradil. Paralelne hral svoj úvodný zápas a jeden z maratónov dňa Rado Kamenský proti Giovannimu Contimu
a hoci Giovanni viedol v prvom sete už 4/1, v zápase  trvajúcom vyše 2hod. si napokon Rado vydrel víťazstvo a Giovanniho na obednom slnku dokonale upiekol. To však Rado ešte netušil, že Jaro Bojňanský zvládne zápas s Borisom Štanglovičom a Jaro ho v horúcom antukovom pekle doženie až na pokraj fyzických síl. Boris bol proti Jarovi podporovaný početným domácim publikom a odbážne strieľal svoje projektily ľavá- pravá…no Jaro akoby v nepriestrelnej veste sa Borisa nezľakol a keď bolo treba, tak sa fantasticky aj za pomoci skvelého pohybu ubránil
a účinne  kontroval. Tiež na rozdiel od Borisa si užíval fyzicky náročnú horúčavu a Boris tak po vyradení mohol začať servírovať delikatesu dňa –pečené prasiatko a dopĺňať tekutiny..
Úvodný zápas vôbec nevyšiel jednotke turnaja Mirovi Ľalíkovi a ani jasne vyhratý prvý set proti konzistentne hrajúcemu domácemu Radovi Tuškovi mu nezabezpečilo výhru. Rado Tuška prvé kolo zvládol proti Zolovi Danterovi a po víťazstve nad Mirom napokon postúpil až do semifinále. Tam ho v náročnom zápase vyradil až budúci víťaz Mišo Bori. Ten však po semifinálovom zápase priznal, že v prvom sete za stavu 6/5 už-už chcel zápas skrečovať, keďže sa necítil fyzicky dobre. Napokon sa Mišo prekonal a mohol ešte naviac po víťaznom zápase pred finále dlhšie regenerovať a aj si zdriemnuť…. To aj preto, že paralelne hrané semifinále medzi Radom Kamenským a Jarom Bojňanským suverénne zlomilo časový rekord turnaja a trvalo dvakrát toľko ako druhé semifinále takmer tri hodiny… . Prvý set mal Rado dobre rozbehnutý 3/0 a až do stavu 5/4 stále v sete viedol, aby ho napokon prehral. Druhý set však už zvládol a aj v supertiebreaku išiel pri výmene strán do vedenia 5/1. Vtedy sa však zrátali všetky minúty dňa na slnku a Rado v nastupujúcich kŕčoch už ďalej proti fyzicky a aj herne skvele disponovanému Jarovi nenašiel sily plnohodnotne zabojovať o supertiebreakové  fiftíny. Odveta za semifinále z predchádzajúceho turnaja Záhorie Green Rekreant 2018 sa Jarovi tentokrát vydarila a vybojoval si postup do sojho prvého finále na okruhu. Gratulujeme.
V úteche sa po víťazstve Jakuba Salaya nad Zolom Danterom opakovane stretli „dvojičky“ – Miro Ľalík proti Jakubovi Salayovi a znovu išlo o zápas na ostrí noža.Mira stál množstvo síl a je zaujímavé, že Jakub s Mirom pravidelne dokáže držať krok, hoci záver zápasov spoľahlivo Miro zvládne.V ďalších zápasoch zahral vynikajúco Peťo Ščípa a v herne tenisovo pestrom zápase proti Marianovi Struhárovi si vybojoval víťazstvo. Miloš Javorský, ako už bolo spomenuté začal útechu proti Jarovi Randisovi.Na obhajobu Jara treba povedať, že kanár prvého setu je pre neho krutý. Vo výmenách držal s Milošom krok, ktorému navyše optimálne nefungoval ani servis. Jaro však strácal v dlhších výmenách pôdu pod nohami. Miloš v semifinále mal možnosť vrátiť Peťovi Ščípovi prehru z NTC Rekreant a že to bude také jednoznačné, to prekvapilo mnohých. Finále útechy Miloš proti Mirovi jednoznačne ovládol. Treba uviesť, že Miro bol nielen fyzicky unavený, no čaká ho operácia prsta na nohe a treba mu zložiť športovú poklonu, že na zápas nastúpil a že ho neskrečoval. Na druhej strane sa potvrdilo, že Miloš hral počas dňa vysoký štandard a aj keď mu to nevyšlo v hlavnom pavúku, vynahradil si to v úteche a zaslúžene zvíťazil. Gratulujeme.
 
Grand finále Šaľa Trophy Rekreant 2018 sa nieslo v dominancii Miša Boriho. Od úvodu výmeny kontroloval a hoci Jaro Bojňanský veľmi chcel a aj vydal zo seba to najlepšie, čo v ňom ostalo, na skúseného Miša to nestačilo.Mišovi k druhému víťazstvu na okruhu gratulujeme.
Všetci hráči zahrali na hranici svojich možností a obidvaja nováčikovia, či už Radoslav Tuška alebo Marian Struhár, priniesli extra kvalitu, čo spravilo turnajové zápasy pestrejšie.
 
Atmosféru prostredia tenisového areálu Šale si hráči pochvaľovali. Turnaj splnil očakávania a bol adekvátnou náhradou za minuloročný LMJ Rekreant 2017. Na všetkých hráčov a priaznivcov sa tešíme už onedlho na turnaji Považie Rekreant 2018…