TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Spirit Team Rekreant 2018

Spirit Team REKREANT 2018

„Do finále najvyššie nasadené družstvá …“

 
 
Na okruhu TenisRekreant sme premiérovo uviedli turnaj družstiev, ktorý sa hral v Bratislave.
Už pred turnajom bolo z niektorých hráčov cítiť, že sú plní očakávania a tešia sa na novinku na okruhu. Družstvá boli zostavené podľa príslušnosti hráčov k regiónu. Na poslednú chvíľu sa z turnaja odhlásili „Bojovníci z Trenčína“ v zložení Milan Zachara a Dušan Mikuštiak. A tak sa na turnaj kvalifikovalo náhradné družstvo „Esá“ z BA kraja v zložení Mário Stanko a Juraj Druska.To, že „Esá“ trpezlivo čakali na pozícii náhradníkov vyše dvoch týždňov sa im napokon vyplatilo… .
 
Hralo sa v troch trojčlenných skupinách.
 
Už skupinové boje priniesli viaceré dramatické zápasy. Tím „Will Ferrel`s Pros“ v zložení Kubo Medvecký a Marko Stojovič zvíťazil v úvodnom zápase proti „Svinskému fiftínu“ v zložení Rado Kamenský a Ján Sabol až v supertiebreakoch. Tiež otvárací zápas tímu „Esá“ proti „Vytrvalým strelám“ v zložení Jaro Bojňanský a Peťo Ščípa musela rozhodnúť až dramatická štvorhra.
Podľa očakávania prišli výborne pripravení aj „Vamos Rafa“ v zložení Miro Ľalík a Boris Štanglovič. Miro sa v úvodnom zápase proti Miločovi Javorskému z „Rekreantov“ /Miloš Javorský a Jakub Salay/ riadne natrápil a zvíťazil až v tesnom supertiebreaku. Následne Vamos Rafa porazili s prehľadom aj „Team TN 1“ /Vlado Kordoš a Juraj Vlnka/ a ovládli skupinovú časť. Svoje skupiny vyhrali tiež „Esá“ aj „Will Ferrel`s Pros“.
Turnaj nevyšiel „ITF-Losers“ /Tono Fillo a Timo Šuľa/, ktorý keďže nezískali ani set na turnaji, nepostúpili do play off. Chalani potvrdili maximálne opodstatnenosť názvu svojho tímu…, ale snáď sa z turnaja aspoň poučili… . Zápas sa nepodarilo na turnaji vyhrať ani „Trenčianskym lišiakom“ /Maťo Horvát a Ivan Klačanský/, hoci proti „Vytrvalým strelám“ od víťazstva nebol ďaleko Ivan proti Peťovi Ščípovi a proti „Esám“ nebol ďaleko od víťazstva Martin proti Jurajovi Druskovi. Nezvládli však koncovky svojich zápasov a v supertiebreakoch ich opustilo aj šťastie… .
 
V hlavnom pavúku playoff si v prvom semifinále medzi „Vamos Rafa“ a „Vytrvalými strelami“jednoznačne zabezpečili postup do finále Miro s Borisom.
V druhom semifinále medzi „Esami“ a „Will Ferrel`s Pros“sa muselo rozhodovať až v štvorhre, ktorú mali dobre rozbehnutú Kubo s Markom, aby napokon stratili vedenie 4/3 a podľahli Máriovi s Jurajom 4/6.
 
V útechovom pavúku playoff si v prvom semifinále medzi „Svinským fiftínom“ a „Trenčianskymi lišiakmi“ tiež s prehľadom už po dvojhrách zabezpečili postup do finále Rado s Janom. V druhom semifinále medzi „Rekreantami“ a „Team TN 1“ sa opakoval skupinový zápas, avšak s vymenenými singlovými dvojicami. Opäť bol zápas družstiev dramatický a malo sa rozhodovať v štvorhre. Na neskoršiu dohrávku však na štvorhrový zápas „Rekranti“ nenastúpili a tak do finále útechy postúpil „Team TN 1“.
 
Hoci sa finále útechy medzi „Svinským fiftínom“ a „Team TN 1“ rozhodlo už po dvojhrách, bolo nesmierne dramatické.  V úvodnom zápase suverénne ovládol hru na kurte Jano Sabol, pričom Jurajovi Vlnkovi jeho hra plná sekaných úderov vôbec nesedela. Druhý zápas medzi Radom Kamenským a Vladom Kordošom bol aj súčasne premiérou vzájomného zápasu oboch hráčov na okruhu. Vlado začal vynikajúco a išiel do vedenia 3/0 v prvom sete, aby ho napokon prehral malým kanárom 3/6. Druhý set bol z oboch strán veľmi bojovný a Vladovi aj túžba zdramatizovať zápas vyšla maximálne, keď druhý set vyhral 6/2. V supertiebreaku išiel hneď od úvodu do vedenia Rado 4/0, avšak Vlado jeho náskok stiahol a chvíľu aj viedol 8/7, pričom mal k dispozícii servis. Koncovku však nezvládol a Rado sa postupne dostal k mečbalom za stavu 9/8, 10/9, aby až tretí za stavu 11/10 premenil. Zároveň si družstvo „Svinského fiftínu“ zhlboka vydýchlo, keďže si uvedomovalo štvorhrové kvality „Team TN 1“. Pred turnajom podceňovaný tím z Malaciek „Svinský fiftín“ tak dosiahol na víťazstvo v úteche a tiež veľa nechýbalo, aby sa prebojoval do Playoff hlavného pavúka.
 
Finále hlavného pavúka prinieslo súboj dvoch najvyššie nasadených tímov „Esá“ proti „Vamos Rafa“. Hoci dvojhry mali jednoznačný priebeh, keď Mário hladko zdolal unaveného Mira a Boris Juraja, dohrávaná štvorhra bola o to viac v očakávaní všetkých hráčov. Hráči prišli oddýchnutí a od úvodu to výborne rozbehli „Vamos Rafa“. Miro s Borisom išli v prvom sete do vedenia 4/1. Vtedy však skúsený Mário umne prečítal hru súperov, naštartoval a ďalej oddirigoval tím „Esá“ k obratu, keď získali v prvom sete ďalších 5 gemov v rade.Treba pritom pochváliť Juraja, že štvorhru zahrali s Máriom kompaktne ako tím s minimom chýb a aj druhý set to potvrdil, keď ho „Esá“ držali v svojej réžii až do konca. Víťazstvo tak zaslúžene patrí ratingovo najvyššiemu tímu z bratislavského regiónu-tímu „Esá“. Druhé miesto obsadil nitriansky región v zastúpení „Vamos Rafa“ .
Pekné tretie miesto si odniesli tímy „Will Ferrel`s Pros“ z Bratislavy  a „Vytrvalé strely“ z regiónu Galanty.
 
 
Radi sme na okruhu po polročnej zranením vynútenej pauze privítali Marka Stojoviča a veríme, že mu zdravie bude slúžiť a tenis si ešte na niektorom z turnajov okruhu zahrá.
 
 
Turnaj družstiev vniesol na okruh TenisRekreant niečo nové a veríme, že bol oživením singlových turnajov..:)
 
Začala sa trávnatá sezóna a už sa tešíme na ďalší turnaj okruhu TenisRekreant na prírodnej tráve v Kopčanoch. Dovtedy veľa zdaru pri tenise...

 
SPIRIT TEAM REKREANT 2018 /16.06.2018/ -Výsledky skupinových zápasov
 
Čas zápasuDružstvo/Hráč1Družstvo /Hráč2Výsledok
7:30Will Ferrel`s ProsSvinský fiftín2/0
MedveckýSabol6/7 6/2 10/5
StojovičKamenský7/6 0/6 10/7
7:30EsáVytrvalé strely2/1
StankoŠčípa6/0 6/4
DruskaBojňanský2/6 5/7
Stanko/DruskaŠčípa/Bojňanský6/4
8:30Vamos RafaRekreanti2/0
ĽalíkJavorský6/4 3/6 10/8
ŠtanglovičSalay6/4 6/2
8:30Svinský fiftínITF-Losers2/0
SabolFillo6/0 6/1
KamenskýŠuľa6/2 6/2
10:00Vytrvalé strelyTrenčianski lišiaci2/0
BojňanskýHorvát6/3 6/3
ŠčípaKlačanský0/6 7/6 10/6
10:00Team TN1Rekreanti2/1
KordošJavorský1/6 1/6
VlnkaSalay7/6 1/6 10/6
Kordoš/VlnkaJavorský/Salay6/0
11:30Will Ferrel`s ProsITF-Losers2/0
MedveckýFillo6/3 6/3
StojovičŠuľa6/0 6/1
11:30EsáTrenčianski lišiaci2/0
StankoKlačanský6/0 6/3
DruskaHorvát6/3 1/6 10/4
13:00Vamos RafaTeam TN12/0
ĽalíkVlnka6/1 6/4
ŠtanglovičKordoš7/5 6/2
NasledovaliZápasy Play Off –viď.Hlavný a útechový pavúk