TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Spirit Team Rekreant 2018

Spirit Team REKREANT 2018

„Do finále najvyššie nasadené družstvá …“

 
 
Na okruhu TenisRekreant sme premiérovo uviedli turnaj družstiev, ktorý sa hral v Bratislave.
Už pred turnajom bolo z niektorých hráčov cítiť, že sú plní očakávania a tešia sa na novinku na okruhu. Družstvá boli zostavené podľa príslušnosti hráčov k regiónu. Na poslednú chvíľu sa z turnaja odhlásili „Bojovníci z Trenčína“ v zložení Milan Zachara a Dušan Mikuštiak. A tak sa na turnaj kvalifikovalo náhradné družstvo „Esá“ z BA kraja v zložení Mário Stanko a Juraj Druska.To, že „Esá“ trpezlivo čakali na pozícii náhradníkov vyše dvoch týždňov sa im napokon vyplatilo… .
 
Hralo sa v troch trojčlenných skupinách.
 
Už skupinové boje priniesli viaceré dramatické zápasy. Tím „Will Ferrel`s Pros“ v zložení Kubo Medvecký a Marko Stojovič zvíťazil v úvodnom zápase proti „Svinskému fiftínu“ v zložení Rado Kamenský a Ján Sabol až v supertiebreakoch. Tiež otvárací zápas tímu „Esá“ proti „Vytrvalým strelám“ v zložení Jaro Bojňanský a Peťo Ščípa musela rozhodnúť až dramatická štvorhra.
Podľa očakávania prišli výborne pripravení aj „Vamos Rafa“ v zložení Miro Ľalík a Boris Štanglovič. Miro sa v úvodnom zápase proti Miločovi Javorskému z „Rekreantov“ /Miloš Javorský a Jakub Salay/ riadne natrápil a zvíťazil až v tesnom supertiebreaku. Následne Vamos Rafa porazili s prehľadom aj „Team TN 1“ /Vlado Kordoš a Juraj Vlnka/ a ovládli skupinovú časť. Svoje skupiny vyhrali tiež „Esá“ aj „Will Ferrel`s Pros“.
Turnaj nevyšiel „ITF-Losers“ /Tono Fillo a Timo Šuľa/, ktorý keďže nezískali ani set na turnaji, nepostúpili do play off. Chalani potvrdili maximálne opodstatnenosť názvu svojho tímu…, ale snáď sa z turnaja aspoň poučili… . Zápas sa nepodarilo na turnaji vyhrať ani „Trenčianskym lišiakom“ /Maťo Horvát a Ivan Klačanský/, hoci proti „Vytrvalým strelám“ od víťazstva nebol ďaleko Ivan proti Peťovi Ščípovi a proti „Esám“ nebol ďaleko od víťazstva Martin proti Jurajovi Druskovi. Nezvládli však koncovky svojich zápasov a v supertiebreakoch ich opustilo aj šťastie… .
 
V hlavnom pavúku playoff si v prvom semifinále medzi „Vamos Rafa“ a „Vytrvalými strelami“jednoznačne zabezpečili postup do finále Miro s Borisom.
V druhom semifinále medzi „Esami“ a „Will Ferrel`s Pros“sa muselo rozhodovať až v štvorhre, ktorú mali dobre rozbehnutú Kubo s Markom, aby napokon stratili vedenie 4/3 a podľahli Máriovi s Jurajom 4/6.
 
V útechovom pavúku playoff si v prvom semifinále medzi „Svinským fiftínom“ a „Trenčianskymi lišiakmi“ tiež s prehľadom už po dvojhrách zabezpečili postup do finále Rado s Janom. V druhom semifinále medzi „Rekreantami“ a „Team TN 1“ sa opakoval skupinový zápas, avšak s vymenenými singlovými dvojicami. Opäť bol zápas družstiev dramatický a malo sa rozhodovať v štvorhre. Na neskoršiu dohrávku však na štvorhrový zápas „Rekranti“ nenastúpili a tak do finále útechy postúpil „Team TN 1“.
 
Hoci sa finále útechy medzi „Svinským fiftínom“ a „Team TN 1“ rozhodlo už po dvojhrách, bolo nesmierne dramatické.  V úvodnom zápase suverénne ovládol hru na kurte Jano Sabol, pričom Jurajovi Vlnkovi jeho hra plná sekaných úderov vôbec nesedela. Druhý zápas medzi Radom Kamenským a Vladom Kordošom bol aj súčasne premiérou vzájomného zápasu oboch hráčov na okruhu. Vlado začal vynikajúco a išiel do vedenia 3/0 v prvom sete, aby ho napokon prehral malým kanárom 3/6. Druhý set bol z oboch strán veľmi bojovný a Vladovi aj túžba zdramatizovať zápas vyšla maximálne, keď druhý set vyhral 6/2. V supertiebreaku išiel hneď od úvodu do vedenia Rado 4/0, avšak Vlado jeho náskok stiahol a chvíľu aj viedol 8/7, pričom mal k dispozícii servis. Koncovku však nezvládol a Rado sa postupne dostal k mečbalom za stavu 9/8, 10/9, aby až tretí za stavu 11/10 premenil. Zároveň si družstvo „Svinského fiftínu“ zhlboka vydýchlo, keďže si uvedomovalo štvorhrové kvality „Team TN 1“. Pred turnajom podceňovaný tím z Malaciek „Svinský fiftín“ tak dosiahol na víťazstvo v úteche a tiež veľa nechýbalo, aby sa prebojoval do Playoff hlavného pavúka.
 
Finále hlavného pavúka prinieslo súboj dvoch najvyššie nasadených tímov „Esá“ proti „Vamos Rafa“. Hoci dvojhry mali jednoznačný priebeh, keď Mário hladko zdolal unaveného Mira a Boris Juraja, dohrávaná štvorhra bola o to viac v očakávaní všetkých hráčov. Hráči prišli oddýchnutí a od úvodu to výborne rozbehli „Vamos Rafa“. Miro s Borisom išli v prvom sete do vedenia 4/1. Vtedy však skúsený Mário umne prečítal hru súperov, naštartoval a ďalej oddirigoval tím „Esá“ k obratu, keď získali v prvom sete ďalších 5 gemov v rade.Treba pritom pochváliť Juraja, že štvorhru zahrali s Máriom kompaktne ako tím s minimom chýb a aj druhý set to potvrdil, keď ho „Esá“ držali v svojej réžii až do konca. Víťazstvo tak zaslúžene patrí ratingovo najvyššiemu tímu z bratislavského regiónu-tímu „Esá“. Druhé miesto obsadil nitriansky región v zastúpení „Vamos Rafa“ .
Pekné tretie miesto si odniesli tímy „Will Ferrel`s Pros“ z Bratislavy  a „Vytrvalé strely“ z regiónu Galanty.
 
 
Radi sme na okruhu po polročnej zranením vynútenej pauze privítali Marka Stojoviča a veríme, že mu zdravie bude slúžiť a tenis si ešte na niektorom z turnajov okruhu zahrá.
 
 
Turnaj družstiev vniesol na okruh TenisRekreant niečo nové a veríme, že bol oživením singlových turnajov..:)
 
Začala sa trávnatá sezóna a už sa tešíme na ďalší turnaj okruhu TenisRekreant na prírodnej tráve v Kopčanoch. Dovtedy veľa zdaru pri tenise...

 
SPIRIT TEAM REKREANT 2018 /16.06.2018/ -Výsledky skupinových zápasov
 
Čas zápasuDružstvo/Hráč1Družstvo /Hráč2Výsledok
7:30Will Ferrel`s ProsSvinský fiftín2/0
MedveckýSabol6/7 6/2 10/5
StojovičKamenský7/6 0/6 10/7
7:30EsáVytrvalé strely2/1
StankoŠčípa6/0 6/4
DruskaBojňanský2/6 5/7
Stanko/DruskaŠčípa/Bojňanský6/4
8:30Vamos RafaRekreanti2/0
ĽalíkJavorský6/4 3/6 10/8
ŠtanglovičSalay6/4 6/2
8:30Svinský fiftínITF-Losers2/0
SabolFillo6/0 6/1
KamenskýŠuľa6/2 6/2
10:00Vytrvalé strelyTrenčianski lišiaci2/0
BojňanskýHorvát6/3 6/3
ŠčípaKlačanský0/6 7/6 10/6
10:00Team TN1Rekreanti2/1
KordošJavorský1/6 1/6
VlnkaSalay7/6 1/6 10/6
Kordoš/VlnkaJavorský/Salay6/0
11:30Will Ferrel`s ProsITF-Losers2/0
MedveckýFillo6/3 6/3
StojovičŠuľa6/0 6/1
11:30EsáTrenčianski lišiaci2/0
StankoKlačanský6/0 6/3
DruskaHorvát6/3 1/6 10/4
13:00Vamos RafaTeam TN12/0
ĽalíkVlnka6/1 6/4
ŠtanglovičKordoš7/5 6/2
NasledovaliZápasy Play Off –viď.Hlavný a útechový pavúk