TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Sun Lake Rekreant 2018

Sun-Lake Rekreant 2018
Report z turnaja s podtitulom: „Milošova hardová žatva …“
 
Tenisová hala hotela Družba v Senci pri Slnečných jazerách bola svedkom tretieho turnaja r.2018.
Pre niekoho obľúbený taraflex, pre niekoho utrpenie. V ankete sa najrýchlejší povrch sezóny prekvapivo drží z hľadiska obľúbenosti medzi hráčmi na úrovni antuky.  Jedno je však jasné. Rok 2018 má ďalšieho nového víťaza na okruhu. Premiérovo sa ním stal Miloš Javorský. Pre mnoho ľudí, ktorí nechodia na okruh TenisRekreant, to vyvolalo aj prekvapenie, no kto pozornejšie sleduje sezónu 2018, ten určite zachytil Milošovu formu. Čo turnaj- to pódium. Rekapitulujme – na koberci Open Space zvíťazil v úteche, na levickom betóne v Ratufe dokráčal prvýkrát do finále a svoju druhú finálovú účasť na SunLake už mazácky pretavil na svoj prvý titul na okruhu.
Ako sa to všetko začalo?
Alfou a omegou možno označiť aj absenciu obhajcu a minuloročného víťaza Mária Stanka, ktorý na poslednú chvíľu ochorel… .Avšak na titul si brúsilo zuby viac adeptov. Hoci najhorúcejšie želiezka sa kuli v hornej časti pavúka, v spodnej časti ticho tlela sopka, ktorá okamžite začala chrliť na súperov horúce projektily. Asi ste už uhádli, o akú sopku išlo.. .
Všetko sa to začalo tromi rannými zápasmi, keď Kubo Medvecký potvrdil pozíciu favorita
a zdolal Tona Filla. Tono si však zápas užil a proti minuloročnému finalistovi dosiahol pekný výsledok.Aj v rozhovore s Tonom bolo badať odhodlanie ďalej na sebe pracovať a zabudnúť na minuloročnú kanárikovskú sezónu… . V ďalšom predkole Gabriel Bédy zdolal Jaroslava Bojňanského. V každom prípade, kto zápas videl, musel uznať Jarovu bojovnosť a skvelý pohyb, hoci na Gabovu nátlakovú hru to napokon nestačilo. V treťom rannom zápase sa zrodilo prvé obrovské prekvapenie turnaja, keď Peter Ščípa po veľkom boji hneď z rána porazil určite nie v pohode hrajúceho Borisa Štangloviča. Ten sa však po tejto sprche a následnej podpore priateľky totálne otriasol a ďalej nechal zabudnúť na svoj úvodný zápas. Posledným predkolom bol zápas Tima Šuľu so Zolom Danterom. Timo vyhral aj preto, lebo jeho hra s priamymi údermi a dobrým servisom je na rýchlom povrchu veľmi účinná. Zolo ukázal svoj tenisový rast a možnosti a aj vďalšom útechovom zápase proti Dušanovi Mikuštiakovi veru veľa nechýbalo, aby Dušana porazil.
V úvodných kolách sa riadne natrápila aj jednotka turnaja. Miro Ľalík musel proti Jakubovi Ssalayovi v druhom sete až do tiebreaku. Kubo Medvecký neohrozene vykročil do štvrťfinále cez Dušana Mikuštiaka. Rozohratý Gabo Bédy zmietol z kurtu Jura Vlnku. Smolný zápas hral opäť v úvodnom kole Ivan Kľačanský. Prvý set proti Martinovi Horvátovi mal od začiatku pevne v rukách, no Martin sa skvelo rozohral a druhý set a supertiebreak Maťo napokon zvládol. Vlado Kordoš vyhorel proti Timovi Šuľovi už v prvom kole. Spomínali sme, že Timova hra je na danom type povrchu efektívna. Vlado to sice vedel, no v sepertiebreaku mu nepomohli ani skúsenosti. Tie naopak pomohli Tomášovi Radičovi v otváracom zápase proti Karolovi Bédymu a aj vďaka tenisovému umeniu zápas kontroloval.
Miloš Javorský uštedril v úvodnom kole Máriovi Marinákovi dva kanáre. Mário si však z toho nemusí robiť ťažkú hlavu, keďže Miloš bol vo forme a tretieho kanára na turnaji si zaknihoval aj proti nasadenému Tomášovi Radičovi v semifinálovom zápase. Úvodné kolo nezvádol ani Rado Kamenský, ktorý ostal po tesne prehratom supertiebreaku na rakete Peťa Ščípu v zápase „každý chvíľku ťahá pílku“. Podobne hral Peťo aj proti Milošovi, no v tomto zápase Miloš dokonale zápas otočil aj s úspešnou koncovkou v supertiebreaku. Peťo Ščípa však na turnaji odohral tri skvelé zápasy, za čo mu patrí veľké uznanie a ktovie, kam až je schopný v budúcnosti na turnaji zájsť?.. .
V „topoľčianskom štvrťfinálovom zápase“ medzi Timom a Tomášom si trofejový tanier za tretie miesto nenechal vuiať Tomáš Radič.V ostatných štvrťfinále vo veľmi kvalitnom zápase zvíťazil Miro Ľalík nad Kubom Medveckým. V dvojhodinovom zápase Miro siahol na svoje dno, aby zápas vyhral. V prvom sete rozhodoval jeden break…obidvaja hráči si držali svoj servis, pričom úspešnejší bol Kubo. Po prehratom prvom sete Miro ani za nepriaznivého stavu v druhom sete zbrane nezložil a druhý set vybojoval v tiebreaku.  V supertiebreaku dokonale Kuba zaskočil, keď ho zasypal siedmymi esami !!! Bez komentára!!!  V poslednom štvrťfinále Gabo Bédy zahral proti Martinovi Horvátovi spoľahlivo. Maťo sa veľmi nadrel za každým fiftínom a keďže Gabovi jednoznačne viac „sedel povrch“ na jeho štýl hry, Martin ostal tesne pred bránami semifinále… .
V úteche sa zišlo dvanásť hráčov, z toho štyria nasadení hráči. Išlo o kvalitnú útechu, kde sa počítalo víťazstvo v každom sete… .Napokon trofeje za tretie miesto v úteche získali Rado Kamenský a Juro Vlnka. Rada porazil Boris Štanglovič, keď mu vrátil minuloturnajovú prehru z Ratufy a splnilo sa mu senecké želanie.:). V trenčianskom derby išiel do finále útechy suverénne Vlado Kordoš cez Jura Vlnku.
Finále útechy bolo ako na hojdačke a tak sa rozhodovalo v najtesnejšom a extrémne dramatickom supertiebreaku. Vlado Kordoš mal dokonca mečbal, no Boris to na kurte ustál a po víťazstve 11/9 bral napokon trofej za vúťazstvo.
V prvom semifinále hlavného pavúka Miro Ľalík dôstojne bojoval proti Gabrielovi Bédymu. Prvý set však získal v tiebreaku Gabo a keďže Miro bojoval aj s bolestivým handicapom- bolesťou v pravom kolene- nemal fyzické predpoklady v zle sa pre neho vyvíjajúcom druhom sete uspieť a zápas musel skrečovať. Gabo v zápase však nechal veľké množstvo síl, ktoré mu neskôr vo finále chýbali.
Ako už bolo spomenuté, v druhom semifinále si Miloš Javorský poradil s Tomášom Radičom. Od začiatku držal zápas Miloš pevne v rukách, dobre servoval a keďže Tomáš nevedel nájsť účinný recept na Milošovu hru, do finále opäť postúpil Miloš.
Vo finále sa hral najmä v prvom sete obojstranne pekný tenis. Gabriel Bédy držal s Milošom krok, no akoby už aj fyzická únava na neho postupne doľahla a produkoval viac nevynútených chýb, než v predchádzajúcich zápasoch. Naopak –Miloš hral ešte lepšie než v predchádzajúcich zápasoch, svoj výkon vygradoval a najmä v druhom sete Gabovi nedal ani najmenšiu šancu.
Ešte raz Milošovi gratulujeme za premiérové víťazstvo a Gabrielovi za finále!! Všetkým hráčom ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie na kurtoch na okruhu TenisRekreant :)