TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Sun Lake Rekreant 2018

Sun-Lake Rekreant 2018
Report z turnaja s podtitulom: „Milošova hardová žatva …“
 
Tenisová hala hotela Družba v Senci pri Slnečných jazerách bola svedkom tretieho turnaja r.2018.
Pre niekoho obľúbený taraflex, pre niekoho utrpenie. V ankete sa najrýchlejší povrch sezóny prekvapivo drží z hľadiska obľúbenosti medzi hráčmi na úrovni antuky.  Jedno je však jasné. Rok 2018 má ďalšieho nového víťaza na okruhu. Premiérovo sa ním stal Miloš Javorský. Pre mnoho ľudí, ktorí nechodia na okruh TenisRekreant, to vyvolalo aj prekvapenie, no kto pozornejšie sleduje sezónu 2018, ten určite zachytil Milošovu formu. Čo turnaj- to pódium. Rekapitulujme – na koberci Open Space zvíťazil v úteche, na levickom betóne v Ratufe dokráčal prvýkrát do finále a svoju druhú finálovú účasť na SunLake už mazácky pretavil na svoj prvý titul na okruhu.
Ako sa to všetko začalo?
Alfou a omegou možno označiť aj absenciu obhajcu a minuloročného víťaza Mária Stanka, ktorý na poslednú chvíľu ochorel… .Avšak na titul si brúsilo zuby viac adeptov. Hoci najhorúcejšie želiezka sa kuli v hornej časti pavúka, v spodnej časti ticho tlela sopka, ktorá okamžite začala chrliť na súperov horúce projektily. Asi ste už uhádli, o akú sopku išlo.. .
Všetko sa to začalo tromi rannými zápasmi, keď Kubo Medvecký potvrdil pozíciu favorita
a zdolal Tona Filla. Tono si však zápas užil a proti minuloročnému finalistovi dosiahol pekný výsledok.Aj v rozhovore s Tonom bolo badať odhodlanie ďalej na sebe pracovať a zabudnúť na minuloročnú kanárikovskú sezónu… . V ďalšom predkole Gabriel Bédy zdolal Jaroslava Bojňanského. V každom prípade, kto zápas videl, musel uznať Jarovu bojovnosť a skvelý pohyb, hoci na Gabovu nátlakovú hru to napokon nestačilo. V treťom rannom zápase sa zrodilo prvé obrovské prekvapenie turnaja, keď Peter Ščípa po veľkom boji hneď z rána porazil určite nie v pohode hrajúceho Borisa Štangloviča. Ten sa však po tejto sprche a následnej podpore priateľky totálne otriasol a ďalej nechal zabudnúť na svoj úvodný zápas. Posledným predkolom bol zápas Tima Šuľu so Zolom Danterom. Timo vyhral aj preto, lebo jeho hra s priamymi údermi a dobrým servisom je na rýchlom povrchu veľmi účinná. Zolo ukázal svoj tenisový rast a možnosti a aj vďalšom útechovom zápase proti Dušanovi Mikuštiakovi veru veľa nechýbalo, aby Dušana porazil.
V úvodných kolách sa riadne natrápila aj jednotka turnaja. Miro Ľalík musel proti Jakubovi Ssalayovi v druhom sete až do tiebreaku. Kubo Medvecký neohrozene vykročil do štvrťfinále cez Dušana Mikuštiaka. Rozohratý Gabo Bédy zmietol z kurtu Jura Vlnku. Smolný zápas hral opäť v úvodnom kole Ivan Kľačanský. Prvý set proti Martinovi Horvátovi mal od začiatku pevne v rukách, no Martin sa skvelo rozohral a druhý set a supertiebreak Maťo napokon zvládol. Vlado Kordoš vyhorel proti Timovi Šuľovi už v prvom kole. Spomínali sme, že Timova hra je na danom type povrchu efektívna. Vlado to sice vedel, no v sepertiebreaku mu nepomohli ani skúsenosti. Tie naopak pomohli Tomášovi Radičovi v otváracom zápase proti Karolovi Bédymu a aj vďaka tenisovému umeniu zápas kontroloval.
Miloš Javorský uštedril v úvodnom kole Máriovi Marinákovi dva kanáre. Mário si však z toho nemusí robiť ťažkú hlavu, keďže Miloš bol vo forme a tretieho kanára na turnaji si zaknihoval aj proti nasadenému Tomášovi Radičovi v semifinálovom zápase. Úvodné kolo nezvádol ani Rado Kamenský, ktorý ostal po tesne prehratom supertiebreaku na rakete Peťa Ščípu v zápase „každý chvíľku ťahá pílku“. Podobne hral Peťo aj proti Milošovi, no v tomto zápase Miloš dokonale zápas otočil aj s úspešnou koncovkou v supertiebreaku. Peťo Ščípa však na turnaji odohral tri skvelé zápasy, za čo mu patrí veľké uznanie a ktovie, kam až je schopný v budúcnosti na turnaji zájsť?.. .
V „topoľčianskom štvrťfinálovom zápase“ medzi Timom a Tomášom si trofejový tanier za tretie miesto nenechal vuiať Tomáš Radič.V ostatných štvrťfinále vo veľmi kvalitnom zápase zvíťazil Miro Ľalík nad Kubom Medveckým. V dvojhodinovom zápase Miro siahol na svoje dno, aby zápas vyhral. V prvom sete rozhodoval jeden break…obidvaja hráči si držali svoj servis, pričom úspešnejší bol Kubo. Po prehratom prvom sete Miro ani za nepriaznivého stavu v druhom sete zbrane nezložil a druhý set vybojoval v tiebreaku.  V supertiebreaku dokonale Kuba zaskočil, keď ho zasypal siedmymi esami !!! Bez komentára!!!  V poslednom štvrťfinále Gabo Bédy zahral proti Martinovi Horvátovi spoľahlivo. Maťo sa veľmi nadrel za každým fiftínom a keďže Gabovi jednoznačne viac „sedel povrch“ na jeho štýl hry, Martin ostal tesne pred bránami semifinále… .
V úteche sa zišlo dvanásť hráčov, z toho štyria nasadení hráči. Išlo o kvalitnú útechu, kde sa počítalo víťazstvo v každom sete… .Napokon trofeje za tretie miesto v úteche získali Rado Kamenský a Juro Vlnka. Rada porazil Boris Štanglovič, keď mu vrátil minuloturnajovú prehru z Ratufy a splnilo sa mu senecké želanie.:). V trenčianskom derby išiel do finále útechy suverénne Vlado Kordoš cez Jura Vlnku.
Finále útechy bolo ako na hojdačke a tak sa rozhodovalo v najtesnejšom a extrémne dramatickom supertiebreaku. Vlado Kordoš mal dokonca mečbal, no Boris to na kurte ustál a po víťazstve 11/9 bral napokon trofej za vúťazstvo.
V prvom semifinále hlavného pavúka Miro Ľalík dôstojne bojoval proti Gabrielovi Bédymu. Prvý set však získal v tiebreaku Gabo a keďže Miro bojoval aj s bolestivým handicapom- bolesťou v pravom kolene- nemal fyzické predpoklady v zle sa pre neho vyvíjajúcom druhom sete uspieť a zápas musel skrečovať. Gabo v zápase však nechal veľké množstvo síl, ktoré mu neskôr vo finále chýbali.
Ako už bolo spomenuté, v druhom semifinále si Miloš Javorský poradil s Tomášom Radičom. Od začiatku držal zápas Miloš pevne v rukách, dobre servoval a keďže Tomáš nevedel nájsť účinný recept na Milošovu hru, do finále opäť postúpil Miloš.
Vo finále sa hral najmä v prvom sete obojstranne pekný tenis. Gabriel Bédy držal s Milošom krok, no akoby už aj fyzická únava na neho postupne doľahla a produkoval viac nevynútených chýb, než v predchádzajúcich zápasoch. Naopak –Miloš hral ešte lepšie než v predchádzajúcich zápasoch, svoj výkon vygradoval a najmä v druhom sete Gabovi nedal ani najmenšiu šancu.
Ešte raz Milošovi gratulujeme za premiérové víťazstvo a Gabrielovi za finále!! Všetkým hráčom ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie na kurtoch na okruhu TenisRekreant :)