TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Záhorie Green Rekreant 2018

Záhorie Green Rekreant 2018
REPORT Z TURNAJA
„Tráva najlepšie chutila Milošovi…“
 
V piatok v noci pred turnajom sa príroda živelne vybúrila blýskaním a výdatným letným dažďom…aby sme si vzápätí užili sobotnú trávu v Kopčanoch. Od rána sa ukazoval letný deň, pričom občasné obláčiky vytvorili ideálny tenisový deň a všetci sme sa tešili na jedinečný turnaj počas wimbledonskej sezóny.
 
Turnaj bol limitovaný pre 16 hráčov, ktorí mali možnosť vychutnať si špecifický trávnatý odskok loptičiek, pohyb na kurte a špecifickú atmosféru…  .
Z turnaja sa tesne pred začiatkom musel pre zranenie odhlásiť nasadený Maťo Horvát, avšak veríme, že sa do budúcich turnajov dá dokopy. Oceniť v úvode však treba účasť nováčika okruhu Michala Dočkala, ktorý aj napriek handikepujúcemu svalovému zraneniu na turnaji chcel hrať a veľa nechýbalo, aby v prvom kole aj uspel proti húževnatému Paľovi Heyderovi. Bolo však vidieť, že hoci Mišovi nechýbali pestré tenisové údery a obrovská snaha, bez optimálneho pohybu zápasy zvládnuť nedokázal.
Tak ako v minulom roku, žreb postavil hneď v prvom kole proti sebe Mira Ľalíka a Jakuba Salaya a opäť išlo o vyrovnaný zápas s víťazným koncom pre nasadenú jednotku.Z nasadených hráčov neprešiel prvým kolom Vlado Kordoš, pre ktorého to bola premiérová účasť na tráve a proti dobre pripravenému Jarovi Bojňanskému nenašiel recept. V úvode sa riadne na kurte vytrápil aj nasadený No.3 Miloš Javorský proti nebezpečnému Peťovi Ščípovi, keď až v supertiebreaku zachraňoval víťazstvo.Pikantný súboj sľuboval zápas dvoch tímových kolegov z predchádzajúceho turnaja družstiev Mira Ľalíka a Borisa Štangloviča. Zápas mal Boris dobre rozbehnutý a viedol 4/3, avšak potom začal na kurte dominovať Miro a Boris pôsobil menej bojovne, než v úvode . Naopak príkladnú bojovnosť treba spomenúť pri Jarovi Bojňanskom, ktorý v ďalšom kole nedal Ivanovi Klačanskému žiadnu šancu. Tiež v semifinálovom zápase proti Radovi Kamenskému „vstal Jaro z tenisového hrobu“, keď prehrával 6/0 a 4/1, aby následne druhý set vyhral v tiebreaku.Vzápätí v supertiebreaku išiel Jaro do trháku 6/1 a všetko nasvedčovalo, že vyčerpaný Rado zápas prehrá…, no od toho momentu Rado začal hrať ako vymenený a dokonal obrat na 9/6…Jaro síce ešte stačil znížiť na 9/8, no v dramatickej koncovke Rado tretí mečbal napokon zvládol a obhájil minuloročnú finálovú účasť na tráve.V ďalšom semifinále zviedol vyrovnaný a bojovný zápas Miro proti Milošovi. Miloš v úvode zápasu praskol výplet na svojej rakete… a už-už mu hrozil skreč…Miloš prišiel na turnaj nedostatočne pripravený bez druhej rakety a táto situácia takmer spôsobila, že zápas a turnaj sa pre neho takmer skončil… . Miro mu však gentlemansky požičal svoju náhradnú raketu, aby ho Miloš jeho vlastnou zbraňou vzápätí zdolal… .
 
V úteche sa hrali od úvodu vyrovnané zápasy, keď Vlado Kordoš tesne až v supertiebreaku v úvode porazil Jakuba Salaya. Následne už Vlado nestačil rovnako v dramatickej koncovke supertiebreaku na Peťa Ščípu, ktorého predtým skvelo otestoval Timo Šuľa. Dušan Mikuštiak a Vlado Kordoš si tak postrážili tretie útechové miesta. Juraj Vlnka, rovnako ako minulý rok hral finále útechy, hoci tentokrát finále prehral.Avšak treba spomenúť, že sa snažil v každom zápase predvádzať trávnatú hru založenú na volejoch pri sieti. Útechu zaslúžene vyhral Peťo Ščípa a k ďalšiemu tohtoročnému víťazstvu v úteche mu gratulujeme.
 
Grand finále sľubovalo súboj nasadenej dvojky a trojky a známych tenisových nadšencov Rada Kamenského a Miloša Javorského. Ukázalo sa, že Milošova tohtoročná forma je stále skvelá a obidva sety sa odohrávali ako cez kopirák. Miloš si v nich vypracoval náskok a aj keď v nich Rado nepriaznivý stav úspešne sťahoval, na víťazstvo čo i len setu to nestačilo. Miloš premenil svoj tretí mečbal a zaslúžene si mohol zapózovať s trofejou z tiumfu na trávnatom Záhorie Green Rekreant 2018. Gratulujeme.
 
Teší nás, že hráči si pochvaľovali atmosféru a turnaj sa niesol v pohodovej priateľskej rovine a veríme, že aj pripravovaný budúci turnaj v Šali uvedený trend podporí….