TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Masters Rekreant 2019

MASTERS TENIS REKREANT 2019

Na záver tenisovej sezóny 2019 okruhu TenisRekreant si zahralo osem kvalifikovaných hráčov Masters Rekreant 2019. Až na absenciu Vlada Prachára, tohto roku v rebríčku Road to Masters No.1, sa všetci hráči, ktorí na turnaj prišli a zápasy odohrali, ukázali skvele pripravení. Na koberci tak bolo možné neustále v každom zápase vidieť vynikajúce športové výkony a vyspelý rekreačný tenis.

Bez pochýb však možno okomentovať, že:

1.Favorit na víťazstvo Kubo Medvecký sa k víťazstvu prestrieľal bez najmenšieho zaváhania. Na turnaji nestratil ani set a s rešpektom voči každému súperovi zahral koncentrovane a nepodľahol tlaku okolia. Naviac sledovanie jeho celodvorcového tenisu môže byť dokonca aj pre súpera lahôdkou

2.Jarino Bojňanský aj so zraneným ramenom potvrdil pozíciu nasadenej dvojky a aj keď v semifinále otestoval nielen svoju nervovú sústavu, finále je veľkým úspechom .(pozn. najskôr v SF stratil za sebou tri mečbaly proti Mirovi Ľalíkovi, následne jeden chladnokrvne odvrátil
a dosiahol na zaslúžené finále
).

3.Maťo Kollár prišiel s hlavou nastavenou len na taktiku a súperov a svoje odvážne predsavzatie si do bodky splnil. Naviac v tohtoročnej sezóne sa prezentoval ako hráč s najväčším progresom.

4.Po minuloročnom výpadku kvôli zraneniu si Miro Ľalík spomenul na svoju TOP formu a po supervýkone proti Milošovi Javorskému a aj napriek tesnej semifinálovej prehre proti Jarovi Bojňanskému  sa opäť ocitol zaslúžene na najvyšších pozíciách.

5.Tak takto kvalitne ešte Tomáš Radič určite na turnaji nezahral. Vytiahol azda životnú formu
a udržal si chladnú hlavu aj proti súperom, s ktorými sa mu v posledných rokoch nedarilo.Nestačil len na víťaza, ale štýlom, akým zdolal Miloša Javorského a Maťa Horváta, by mohol v budúcej sezóne určite pomýšľať na pódium.

6.Ako jeden z dvoch hráčov okruhu sa Maťo Horvát kvalifikoval na všetky turnaje Masters, čo v tohtoročnej sezóne pri jeho zápasovom výpadku možno označiť za veľký úspech. Na turnaji mal v úvode síce smolu, keď v tesnom supertiebreaku podľahol Maťovi Kollárovi, ale neskôr aj šťastie, keď v bojoch u umiestnenie rovnako šťastne zvíťazil až tesne v supertiebreaku v trenčianskom derby proti Dušanovi Mikuštiakovi.

7.Všetci vieme, že Miloš Javorský vždy od seba vyžaduje maximum a na okruhu si po minulej sezóne vybudoval medzi hráčmi rešpekt. Turnaj mu výsledkovo síce nevyšiel, avšak v úvode proti Mirovi Ľalíkovi sa zápas rozhodoval až v supertiebreaku a po zápase mu Miro nepriamo zložil kompliment, keď poznamenal, že naštastie proti Milošovi hral v úvodnom kole… .

8.Aj keď nezvíťazil, musel byť spokojný. Dušan Mikuštiak je len druhý hráč okruhu, ktorý odohral všetky Masters Rekreant. Šťastne sa síce kvalifikoval z pozície náhradníka, ale treba uznať, že svojou narastajúcou formou si počas celého roka kráčal šťastiu aj oproti. A jeho výkony proti Kubovi , Maťovi a aj Milošovi boli tiež toho odrazom. Každého z nich nútil neustále byť v strehu.Maťo Horvát sa natrápil v maratónskom zápase a Miloš v druhom sete musel otáčať zo 4/1. Hoci Dušan tentokrát nezvíťazil, je jeho prístup k turnajom motiváciou pre všetkých hráčov, ktorí by si v budúcnosti chceli zahraťMasters medzi elitnou osmičkou

Ešte raz blahoželáme k obhajobe minuloročného víťazstva Kubovi Medveckému, striebornému Jarovi Bojňanskému a bronzovému Maťovi Kollárovi !!!

Všetkým hráčom ďakujeme za účasť na turnajoch okruhu Tenis Rekreant a želáme veľa zdravia a stále lepších a lepších tenisových výkonov...:) . Tešíme sa na všetkých, ktorí budú mať chuť si zašportovať na turnajoch TenisRekreant v novej sezóne 2020.

Tenisu zdar !!!