TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)


Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Open Space Rekreant 2019

„Úvodný turnaj korisťou jednotky okruhu...“
 
Pri štarte do sezóny 2019 sa hráči prezentovali na koberci nad očakávanie veľmi kvalitnými výkonmi. Väčšina zápasov bola nad očakávanie vyrovnaných a tenis bol pohľadný aj pre divákov. To nás pravdaže teší, keďže sa začína ukazovať pozitívny efekt konceptu okruhu TenisRekreant. Hráči sú namotivovaní a tenisovo zrejú, pričom „ťahajú hore“ jeden druhého a výkonnosťou už pomaly začínajú klopať na dvere aj na vyšších leveloch... . Dúfame, že takýto trend bude pokračovať.
Žreb dopadol celkom „harmonicky“ a okrem nasadeného No.3 Rada Kamenského prvým kolom prešli všetci favoriti. Rado narazil na levického leva a nevyspytateľného Maťa Kollára, ktorý konečne zlomil vzájomnú negatívnu zápasovú bilanciu 0/3 proti Radovi. Maťo formu potvrdil aj v ďalších kolách, keď nedal šancu ani  spoľahlivo hrajúcemu Tomášovi Radičovi a veru veľa nechýbalo, aby víťazne zvládol aj semifinálový zápas proti nasadenej jednotke Kubovi Medveckému. V supertiebreaku však už od stavu 4/4 Maťo svoju maximálnu hernú level neudržal a Kubo napokon semifinále ovládol. Nezabúdajme, že v hornom pavúku riadne hrýzol aj Vlado Prachár a len dve loptičky ho delili vo štvrťfinále od vítazstva nad Kubom... . Po takmer roku sa na turnaji ukázal aj Miro Havránek a po hladkom víťazstve nad Peťom Veruzábom však už na Vlada Prachára nestačil. Herne však nesklamal. Na hranici nespokojnosti sa zapotácal Peťo Ščípa, ktorému najskôr odišli tenisky a vzápätí aj úvodný zápas proti Tomášovi Radičovi v supertiebreaku. Natrápil sa aj proti Zolovi Danterovi, kde druhý set a zápas zachraňoval až v tesnom tiebreaku. A tak Peťo skončil na turnaji po poražke s Paľom Heyderom v semifinále útechy, čo je však určite pre neho slabá náplasť pre jeho obľúbenú halovú časť sezóny.
V spodnom pavúku sa prvýkrát po operácii chodidla na turnaji ako nenasadený hráč objavil Miro Ľalík. Hoci zápas proti Zolovi Danterovi zvládol majstrovsky, cez nasadeného No.4 Jara Bojňanského sa už ďalej nedostal. Jaro na turnaj pritom nastúpil aj so svalovým zranením a dotiahol to takmer až na absolútny vrchol. Úvodné kolo proti Máriovi Marinákovi uhral s prehľadom a po už spomenutom víťazstve nad Mirom vyradil v semifinále aj vo forme hrajúceho Peťa Hladkého. Rozhodoval síce supertiebreak, no ten s prehľadom Jaro kontroloval... . Peter Hladký na turnaji od rána prezentoval svoju svetlú tenisovú stránku a zápasy si zjavne užíval. Najskôr na úvod porazil kvalitného Pavla Heydera a vo štvrťfinále dokonca aj nasadeného No.2 Miloša Javorského. Zápas proti Milošovi priniesol „brutálny“ tenis hlavne z backhandovej strany obidvoch hráčov. Išlo o prestrelku jednoručných bachandov a obidvaja ich prezentovali vo veľkom štýle. Prvú polovicu zápasu mal herne navrch Peťo, druhú Miloš a keď sa už zdalo , že „momentum“ je na Milošovej strane, tak v supertiebreaku v tesnej koncovke dokráčal k víťazstvu a premiérovému semifinále Peťo Hladký. Miloš rozhodne nesklamal a už aj v predchádzajúcom zápase proti dobre hrajúcemu Jarovi Randisovi ukázal, že túto sezónu s ním treba počítať na popredných priečkach. Jaro Randis mal opäť raz turnajovú smolu na žreby, keď v hlavnom pavúku musel čeliť proti No.2 Milošovi a v úteche proti jej neskoršiemu víťazovi Paľovi Heyderovi. Tenisový progres neustále potvrdzuje Zolo Danter a potenciál rastu ukázal aj Mário Marinák v zápase útechy proti Radovi, keď s ním odohral dôstojnú partiu. Za výkony na turnaji patrí uznanie aj tentokrát jedinému záastupcovi TN kraja Dušanovi Mikuštiakovi. Mal „to šťastie, česť, či smolu“ na úvod sezóny zahrať si proti No.1 Kubovi Medveckému. Dušan ale aj napriejk prehre podal bojovný výkon. Ďalší zápas proti Peťovi Veruzábovi zvládol bez najmenších problémov a bojoval ako sa patrí aj v semifinále útechy proti Radovi. V zápase plnom zaujímavých tenisových výmen však Rado prekvapenie nepripustil a dokráčal do finále útechy. Tam ho čakal Pavol Heyder, ktorý okrem prvého zápasu knokautoval súperov rad-radom...postupne Jara Randisa, Peťa Ščípu a vo finále aj No.3 Rada Kamenského. Paľovi k víťazstvu v úteche gratulujeme !!!
V hlavnom finále nastúpili opäť proti sebe, podobne ako na nedávnom Capitol Rekreant 2018, nasadený No.4 Jaro Bojňanský a No.1 Kubo Medvecký. Večerný zápas mal od začiatku pod kontrolou Kubo, hoci výsledok je pre Jara krutý. Vo finále bol dôstojným protivníkom, pokiaľ sa hry týka a treba Jarovi tiež uznať, že bojoval, aj keď nebol v 100% fyzickom stave. Výsledkovo si však Kubo priebeh hry strážil a nepripustil ani najmenšiu pochybnosť o tom, že sa stal zaslúženým víťazom úvodného Open Space Rekreant 2019. Gratulácia !!!
 
Záverom treba pochváliť všetkých hráčov za ich prístup k turnaju a veríme, že aj ďalšie turnaje prinesú zaujímavé zápasy a neustále sa zlepšujúce výkony hráčov.