TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Ratufa Rekreant 2019

Report z turnaja s podtitulom: „Víťazom nováčik okruhu …Waterloo nasadených…“
 
Levická Ratufa aj tento rok hostila druhý turnaj okruhu a opäť nesklamala. Výborné hracie podmienky a kvalitné zázemie si hráči len a len pochvaľovali a turnaj dopadol k spokojnosti všetkých.
 
N okruhu sme privítali štyroch nových hráčov a všetci boli nielen herným prínosom,lež dokonca dokázali pozdvihnúť aj hernú latku turnaja. Vyzdvihnúť treba neskoršieho víťaza Jozefa Vanča, ktorý na turnaj prišiel perfektne pripravený a nezaskočil ho ani náročný a nahustený program 4. zápasov.  Podobne možno len s rešpektom napísať aj na adresu domáceho Milana Mókuša, ktorý odohral 4 kvalitné zápasy a postupne vyradil budúceho víťaza útechy Paľa Heydera, nasadenú dvojku Rada Kamenského, vo štvrťfinále stabilne hrajúceho Tomáša Radiča a len v poslednom semifinálovom zápase tesne podľahol oproti o 26rokov mladšiemu Vladovi Prachárovi. Na turnaj zavítal premiérovo z Trenčína aj Peter Urbanovský a tiež predviedol športového ducha a ukázal, že aj po päťdesiatke sa dá hrať a aj vyhrať zápas proti o 28 rokov mladšiemu Jurajovi Druskovi. Ani ďalší z nováčikov Zdenko Puška nesklamal, hoci prehral obidva zápasy, keďže oba boli odohraté viac než dôstojne, najmä za zmienku stojí a pozornosť si zaslúži dva a polhodinový útechový maratón proti navrátilcovi na okruh Vladovi Kordošovi. Zápas si však určite obidvaja užili.. .
Tento rok sa predkolu nevyhol ani obhajca minuloročného víťazstva Marek Šara. Nevyspytateľný Dušan Mikuštiak ho veruže riadne v prvom sete herne hrýzol. Do stavu 4/4 mu bol minimálne dôstojným súperom, no potom sa Marek prebral a nepripustil  drámu. Zuby si však vzápätí vylámal už v 1.kole na Milošovi Javorskom. Miloš vstupoval do turnaja pri neúčasti Kuba Medveckého ako nasadená jednotka a na kurte to proti Marekovi riadne rozbalil… . Hlavne Milošov obrat v supertiebreaku z 3/7 na 10/7 bude Mareka asi ešte dlhšie mentálne prenasledovať… . Hneď sa aj pristavíme pri Milošovej následnej prehre s Jozefom Vančom, zápase ako remeň. Do zápasu Miloš vletel naplno, dokonca aj postupne pridával, no na svoju škodu si neudržal vysoké komfortné vedenie v prvom sete 4/1 a nedotiahol tento set k víťazstvu. Druhý set mal už Jozef herne mierne navrch a hlavne vďaka menšiemu mnoťstvu chýb napokon zaslúžene vyhral.
Okrem Miloša však na tohtoročnej Ratufe vyhoreli všetci nasadení hráči…Rado Kamenský dostal hardovú tenisovú lekciu od domáceho matadora Milana Mókuša, Jaro Bojňanský zažil krutú prehru proti Peťovi Kováčovi a trpkú príchuť mala prehra aj pre tohtoročného finalistu Masters Maťa Horváta, ktorý nenašiel tentokrát recept na domáceho levického leva Maťa Kollára.
Po dlhšej pauze zavinenej zranením sa herne dostáva do formy aj Miro Ľalík, ktorý obhájil minuloročné semifinále. Postupne s prehľadom porazil Ivana Klačanského, Maťa Kollára, pričom zastavil ho až budúci víťaz Jozef Vančo. Mirovi proti Dodovi začal v SF po úvodnom sete vyspevovať dokonca kanárik, no to ho paradoxne nakoplo. Druhý set dokonca Miro stratil veľmi tesne, až nešťastne, keď viedol 5/4 a 40/30 pri súperovom podaní a … . Miro však z turnaja odchádzal spokojný so svojimi výkonmi a s trofejou za tretie miesto a ak sa bude jeho forma naďalej takto zlepšovať, určite bude útočiť túto sezónu opäť na horné priečky… .
Spoľahlivé výkony ukázali Tomáš Radič a Zdeno Forgáč, avšak stačilo to tentokrát „len“ na štvrťfinále. Zo štvrťfinálových zápasov nedá nespomenúť derby-zápas Peťa Kováča proti Vladovi Prachárovi. V kvalitnom zápase sa proti sebe stretli dva rozdielne štýly a hoci Peter sa snažil hrať viac agresívne a zbierať víťazné fiftíny, Vlado vybehal nadľudsky neuveriteľne veľa a napokon po skvelom tenisovo-fyzickom výkone zaslúžene zvíťazil.
Nepraje veru šťastie na posledných turnajoch dlhodobo Pavlovi Heyderovi, ktorý na úvod schytá prehru a potom vyhrá útechu. Stalo sa tak 2x po sebe a to je už skutočne kuriózne. Zaujímavé na tom je, že finále útechy Paľo opäť hral proti Radovi Kamenskému a opäť zápas vyhral. Tentokrát však fináe útechy Radovi ušlo pomedzi prsty, keď viedol 4/1 a 2/0 a dokonca aj 10/9, no napokon víťazne zo súboja vyšiel Paľo. Gratulujeme  !!
Derby útechový zápas sa odohral v úteche medzi trenčanmi Ivanom Klačanským a Petrom Urbanovským s víťazstvom pre Ivana a jeho ceste za bronzovou medailou. Bronzový v úteche napokon ostal aj Maťo Horvát, ktorý si poradil tiež v trenčianskom derby proti Dušanovi Mikuštiakovi. Reprízu zo semifinále Masters2019 tentokrát proti Radovi v supertiebreaku tesne prehral. Rado si opäť raz na turnaji zahral s Vladom Kordošom a po minuloročnom antukovom víťazstve ho dokázal zdolať aj na harde, čo je pekný výsledok vzhľadom na Vladove kvality a Radovu slabšiu hru na hardoch... .
Turnaj podľa ich predstáv nevyšiel inak spoľahlivo hrajúcemu Jarovi Bojňanskému, ani Jurajovi Druskovi a večnému smoliarovi na žreby Dušanovi Mikuštiakovi. Veríme však, že už na najbližších turnajoch zaknihujú opäť popri radosti z hry aj nejaké to víťazstvo.
 
Do finále RatufaRekreant 2019 sa prebojovali úplne zaslúžene v daný deň najkvalitnejší a najlepšie pripravení – Jozef Vančo a Vlado Prachár. Obidvaja cestu do finále mali náročnú avšak kvalitu finále to nepoznačilo. Obidvaja sa neustále hecovali, predvádzali bojovné výkony, no víťaz mohol byť len jeden. Premiérovo s úvodnou účasťou na okruhu sa ním stal topoľčiansky borec Dodo Vančo. Vladovi to nevyšlo vo finále ani do tretice, avšak pri jeho kvalitách nič nie je nemožné, veď sezóna len odštartovala… . Gratulujeme víťazovi a rešpekt patrí porazenému !!!
 
 
Ďakujeme všetkým za pohodový turnaj a veríme, že čoskoro sa stretneme opäť.
Tešíme sa na stretnutie s vami na najbližšom turnaji TenisRekreant okruhu. pri seneckých jazerách na OpenSpace Rekreant 2019.