TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Šaľa Trophy Rekreant 2019

Report z turnaja Šaľa Trophy Rekreant 2019
Tak ako minulý rok, aj tohto leta bolo v Šali extrémne horúco a to nielen na kurtoch.. .
Teší nás, že na turnaj si našlo cestu aj viacero domácich tenistov a pravdaže očakávania vyvolával aj návrat Borisa Štangloviča na kurty po rekonvalescenčnej polročnej turnajovej pauze.
Hneď na úvod sa zrodili „veľké výsledky“. Premiérovo sa podarilo Martine Zacharovej nielen ukázať pohľadné tenisové údery, ale prelomiť aj výsledkovú smolu a konečne zúročiť tenisový rast. Zdolala na turnaji o generáciu skúsenejšieho súpera a Laco Zsido na zápas proti nej  bude asi ešte dlho spomínať Maťa už síce neskôr proti jednotke Kubovi Medveckému prehltla aj horkejšiu pilulku, ale zápas si užila a mohla z turnaja odísť so vztýčenou hlavou.
Hráči si nič nedarovali už od predkola, keď nováčikovia Boris Žušťák proti Jakubovi Lorencovičovi potrebovali v mimoriadne tesnom zápase aj tiebreak a aj supertiebreak. Škoda len, že víťazný Boris Žušťák v turnaji ďalej pokračovať nemohol. Jakub si však vychutnal v tesnom meraní síl aj ďalší zápas proti ostrieľanejšiemu Peťovi Ščípovi a hoci podľahol, poctivo zaplatil nováčikovskú daň 100% a zanechal na turnaji sympatický dojem. Je však jasné, že s Jakubom musia súperi počítať aj do budúcna, keďže zahral kvalitne a na turnaj prišiel fyzicky kvalitne „fitnesovo“ disponovaný.
Premiérovo sa na turnaji objavili aj bratia Rábekovci a hoci hrávajú pravidelne tenis len jeden rok a možno od seba čakali výraznejšie výsledky, treba povedať, že sú talentovaní s potenciálom rastu. Turnaj bol však krutý,keď v prvom kole starši z nich Matúš narazil na rozbehnutého Milana Zacharu a mladší Denis na bronzového z minulého roku Rada Tušku. Výsledkovo to nedopadlo pre bratskú dvojicu priaznivo podľa očakávaní, ale Matúš napokon dokráčal za tretím miestom v úteche.
Sebavedomo do turnaja skočil aj „stupavský panter“ Jakub Salay , ktorý  Lukášovi Šamajovi dovolil uhrať v zápase dva gemy. V ďalšom kole narazil na Kuba Medveckého a chalani sa po krátkej dobe opäť raz stretli na kurte(v týždni spolu odohrali priateľský zápas).  Momentálnu skvelú formu potvrdila nasadená jednotka, ale aj Jakub Salay si zápas užil a hlavne prvý set bol z jeho strany veľmi solídny...odrazový mostík do budúcna.
Psychicky a fyzicky náročný zápas pripravil nasadenej štvorke Mirovi Ľalíkovi jeho rival z nitrianskych kurtov Matej Levák. Matej ukázal dobrú fyzickú pripravenosť a nezlomnosť. Hoci prvý set Miro dotiahol po nepriaznivom priebehu do tiebreaku,nič mu to nebolo platné.Druhý set Miro začal takticky viac rozmýšľať a ujal sa vedenia 4/1..potom však na neho doľahli aj náročné podmienky a Matej Levák ho už ďalej k ničomu nepustil. Miro si tak chuť musel napraviť aspoň v úteche, v ktorej chytil druhý dych a výhrami nad Matúšom Rábekom a vo finále nad Peťom Ščípom ju suverénne vyhral.
Pristavíme sa aj pri Zolovi Danterovi, ktorý zo Šale odchádzal spokojný nielen za tretie miesto v úteche. Už v prvom kole proti favoritovi Borisovi Štanglovičovi zabojoval a zápas natiahol viac, než si Boris „naplánoval“. V úteche si však Zolo dokázal vo vyrovnanom zápase poradiť s Lukášom Šamajom, keď nekompromisne „udrel“ v pravý moment a za stavu 6/5 v druhom sete nepustil súpera ani do tiebreaku. V semifinále útechy síce Peťo Ščípa už Zolimu ďalej dvere zatvoril, no s predvedenou hrou mohol byť spokojný.
Dobre rozbehnutý na turnaj prišiel aj Jaro Bojňanský. Nečakane hladko si poradil s Peťom Kelecsényim, ktorý predtým vyradil Peťa Ščípu. Boris Štanglovič aj po turnajovej pauze dokázal možno na prekvapenie mnohých zdolať bez problémov finalistu z kopčianskej trávy Milana Zacharu . Všetci tak čakali na semifinálový zápas Borisa proti Jarovi. Extrémne teplo si viac opäť potykalo s Jarom, ktorý spravil menej chýb a zaslúžene napokon dokráčal po roku v Šali do finále.
Z hornej vetvy pavúka išiel ako nôž maslom a aj podľa papierových predpokladov od zápasu k zápasu víťazne Kubo Medvecký. A keď zdolal v semifinálovom tiebreaku prvého setu Rada Tušku a zápasovo ho tak zlomil, bolo jasné, že finále mu neujde. Rado Tuška predtým porazil v heroickom zápase Mateja Leváka až v supertiebreaku a aj preto mu mnoho síl v duhom sete proti Kubovi nezvýšilo.
Vo finále sa tak znovu postavili proti sebe Jaro Bojňanský proti Kubovi Medveckému, t.j.dvojka turnaja vyzvala turnajovú jednotku. Hráči aj na kurte ukázali, že vo finále sa stretli zaslúžene. Prvý set bol do stavu 4/3 vyrovnaný herne aj výsledkovo, potom Kubo Jara brejkol a set ovládol. Vzápätí Jaro v druhom sete nepoľavil a keď ušiel Kubovi na 4/0, ten zaradil úsporný režim, aby zvyšky síl mohol ešte použiť v rozhodujúcom supertiebreaku. Vsadil tak všetko na jednu kartu, ale Kubovi sa táto stratégia vyplatila. Po víťazstve v supertiebreaku si tak Kubo pripísal cenné  turnajové víťazstvo na Šaľa Trophy Rekreant 2019 v náročných antukových podmienkach.
Poďakovanie patrí všetkým hráčom za turnajovú disciplínu a fair-play. Tak ako minulý rok, organizačne sa opäť o catering kráľovsky postaral Boris Štanglovič a čerstve pečené pagáčiky,  pečené prasiatko a nevysychajúci sud s pivom a kofolou budú hráčom ešte dlho pri spomienkach vytvárať „nebíčko v papuľke“  . Špeciálne preto Borisovi za organizačný prínos ďakujeme.
Tešíme sa na ďalší letný antukový turnaj. Váš TenisRekreant.