TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
10.06.2019   Dukla Island Rekreant 2019 - Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)
 
05.03.2019   Sun Lake Rekreant 2019 - Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....
 
28.01.2019   Druhý turnaj v tomto roku - Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.
 
11.09.2018   Posledný turnaj v tomto roku - Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....
 
20.08.2018   Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku - 10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!
 
30.07.2018   9 turnaj bude Považie Rekreant 2018 - Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)
 
13.07.2018   Šaľa Trophy Rekreant 2018 - Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.
 
25.06.2018   Záhorie Green Rekreant 2018 - Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)
 
24.05.2018   Spirit Team Rekreant 2018 - 6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.
 
06.05.2018   Dukla Island Rekreant 2018 - Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....
 
19.03.2018   NTC Rekreant 2018 - Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)
 
21.02.2018   Sun Lake Rekreant 2018 - V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)
 
18.01.2018   Ratufa Rekreant 2018 - Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)
 
28.11.2017   Open Space Rekreant 2018 - Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)
 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
32%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Šaľa Trophy Rekreant 2019

Report z turnaja Šaľa Trophy Rekreant 2019
Tak ako minulý rok, aj tohto leta bolo v Šali extrémne horúco a to nielen na kurtoch.. .
Teší nás, že na turnaj si našlo cestu aj viacero domácich tenistov a pravdaže očakávania vyvolával aj návrat Borisa Štangloviča na kurty po rekonvalescenčnej polročnej turnajovej pauze.
Hneď na úvod sa zrodili „veľké výsledky“. Premiérovo sa podarilo Martine Zacharovej nielen ukázať pohľadné tenisové údery, ale prelomiť aj výsledkovú smolu a konečne zúročiť tenisový rast. Zdolala na turnaji o generáciu skúsenejšieho súpera a Laco Zsido na zápas proti nej  bude asi ešte dlho spomínať Maťa už síce neskôr proti jednotke Kubovi Medveckému prehltla aj horkejšiu pilulku, ale zápas si užila a mohla z turnaja odísť so vztýčenou hlavou.
Hráči si nič nedarovali už od predkola, keď nováčikovia Boris Žušťák proti Jakubovi Lorencovičovi potrebovali v mimoriadne tesnom zápase aj tiebreak a aj supertiebreak. Škoda len, že víťazný Boris Žušťák v turnaji ďalej pokračovať nemohol. Jakub si však vychutnal v tesnom meraní síl aj ďalší zápas proti ostrieľanejšiemu Peťovi Ščípovi a hoci podľahol, poctivo zaplatil nováčikovskú daň 100% a zanechal na turnaji sympatický dojem. Je však jasné, že s Jakubom musia súperi počítať aj do budúcna, keďže zahral kvalitne a na turnaj prišiel fyzicky kvalitne „fitnesovo“ disponovaný.
Premiérovo sa na turnaji objavili aj bratia Rábekovci a hoci hrávajú pravidelne tenis len jeden rok a možno od seba čakali výraznejšie výsledky, treba povedať, že sú talentovaní s potenciálom rastu. Turnaj bol však krutý,keď v prvom kole starši z nich Matúš narazil na rozbehnutého Milana Zacharu a mladší Denis na bronzového z minulého roku Rada Tušku. Výsledkovo to nedopadlo pre bratskú dvojicu priaznivo podľa očakávaní, ale Matúš napokon dokráčal za tretím miestom v úteche.
Sebavedomo do turnaja skočil aj „stupavský panter“ Jakub Salay , ktorý  Lukášovi Šamajovi dovolil uhrať v zápase dva gemy. V ďalšom kole narazil na Kuba Medveckého a chalani sa po krátkej dobe opäť raz stretli na kurte(v týždni spolu odohrali priateľský zápas).  Momentálnu skvelú formu potvrdila nasadená jednotka, ale aj Jakub Salay si zápas užil a hlavne prvý set bol z jeho strany veľmi solídny...odrazový mostík do budúcna.
Psychicky a fyzicky náročný zápas pripravil nasadenej štvorke Mirovi Ľalíkovi jeho rival z nitrianskych kurtov Matej Levák. Matej ukázal dobrú fyzickú pripravenosť a nezlomnosť. Hoci prvý set Miro dotiahol po nepriaznivom priebehu do tiebreaku,nič mu to nebolo platné.Druhý set Miro začal takticky viac rozmýšľať a ujal sa vedenia 4/1..potom však na neho doľahli aj náročné podmienky a Matej Levák ho už ďalej k ničomu nepustil. Miro si tak chuť musel napraviť aspoň v úteche, v ktorej chytil druhý dych a výhrami nad Matúšom Rábekom a vo finále nad Peťom Ščípom ju suverénne vyhral.
Pristavíme sa aj pri Zolovi Danterovi, ktorý zo Šale odchádzal spokojný nielen za tretie miesto v úteche. Už v prvom kole proti favoritovi Borisovi Štanglovičovi zabojoval a zápas natiahol viac, než si Boris „naplánoval“. V úteche si však Zolo dokázal vo vyrovnanom zápase poradiť s Lukášom Šamajom, keď nekompromisne „udrel“ v pravý moment a za stavu 6/5 v druhom sete nepustil súpera ani do tiebreaku. V semifinále útechy síce Peťo Ščípa už Zolimu ďalej dvere zatvoril, no s predvedenou hrou mohol byť spokojný.
Dobre rozbehnutý na turnaj prišiel aj Jaro Bojňanský. Nečakane hladko si poradil s Peťom Kelecsényim, ktorý predtým vyradil Peťa Ščípu. Boris Štanglovič aj po turnajovej pauze dokázal možno na prekvapenie mnohých zdolať bez problémov finalistu z kopčianskej trávy Milana Zacharu . Všetci tak čakali na semifinálový zápas Borisa proti Jarovi. Extrémne teplo si viac opäť potykalo s Jarom, ktorý spravil menej chýb a zaslúžene napokon dokráčal po roku v Šali do finále.
Z hornej vetvy pavúka išiel ako nôž maslom a aj podľa papierových predpokladov od zápasu k zápasu víťazne Kubo Medvecký. A keď zdolal v semifinálovom tiebreaku prvého setu Rada Tušku a zápasovo ho tak zlomil, bolo jasné, že finále mu neujde. Rado Tuška predtým porazil v heroickom zápase Mateja Leváka až v supertiebreaku a aj preto mu mnoho síl v duhom sete proti Kubovi nezvýšilo.
Vo finále sa tak znovu postavili proti sebe Jaro Bojňanský proti Kubovi Medveckému, t.j.dvojka turnaja vyzvala turnajovú jednotku. Hráči aj na kurte ukázali, že vo finále sa stretli zaslúžene. Prvý set bol do stavu 4/3 vyrovnaný herne aj výsledkovo, potom Kubo Jara brejkol a set ovládol. Vzápätí Jaro v druhom sete nepoľavil a keď ušiel Kubovi na 4/0, ten zaradil úsporný režim, aby zvyšky síl mohol ešte použiť v rozhodujúcom supertiebreaku. Vsadil tak všetko na jednu kartu, ale Kubovi sa táto stratégia vyplatila. Po víťazstve v supertiebreaku si tak Kubo pripísal cenné  turnajové víťazstvo na Šaľa Trophy Rekreant 2019 v náročných antukových podmienkach.
Poďakovanie patrí všetkým hráčom za turnajovú disciplínu a fair-play. Tak ako minulý rok, organizačne sa opäť o catering kráľovsky postaral Boris Štanglovič a čerstve pečené pagáčiky,  pečené prasiatko a nevysychajúci sud s pivom a kofolou budú hráčom ešte dlho pri spomienkach vytvárať „nebíčko v papuľke“  . Špeciálne preto Borisovi za organizačný prínos ďakujeme.
Tešíme sa na ďalší letný antukový turnaj. Váš TenisRekreant.