TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Sun Lake Rekreant 2019

Sun-Lake Rekreant 2019
Hardové repete pre Doda Vanča !!
Koniec marca hostili senecké jazerá tretí hardový turnaj sezóny 2019 okruhu TenisRekreant a ak by ste sa spýtali hráčov pred turnajom, kto patrí do užšieho okruhu najväčších favoritov, tak väčšina okrem seba  počítala aj s Dodom Vančom hrajúcim v poslednej dobe vo forme.
Hralo sa na jednom z najrýchleších tenisových povrchov a tak mali v zápasoch výhodu dobre servujúci a úderovo agresívnejší hráči. O tom začal písať od úvodného kola svoj príbeh práve Marian Struhár, ktorý si tentokrát napravil chuť na Zolovi Danterovi a Palovi Mikoczim. V predkole sa určite odohral najzaujímavejší duel medzi Jakubom Salayom a Giovannim Contim, kde po vyrovnanom priebehu napokon v tesnom supertiebreaku zvíťazil šťastnejší a pri úderoch akoby bez nervov hrajúci Giovanni 12/10. Ten si vyšliapol aj v ďalšom kole na štvorku turnaja Maťa Horváta a hoci v tiebreaku prehral prvý set, v druhom sete mu stačil na zíkanie setu jeden break k dobru a odvážnou až riskantnou hru opäť zvíťazil v supertiebreaku 12/10. To ho však fyzicky rozložilo a ďalej už žiaľ v turnaji nepokračoval... . Víťazne konečne do turnaja vstúpil víťaz posledných dvoch útech Paľo Heyder, ktorý však vzápätí narazil na budúceho víťaza..... Spokojný tak mohol byť len čiastočne s väčším počtom bodov ako za posledné turnaje, hoci bol pripravený určite odohrať viac zápasov... . Na turnaji sa premiérovo odprezentoval aj Andrej Siebenstich, ktorý síce herne nesklamal a ukázal, že šport má v krvi, ale na Dušana Mikuštiaka v predkole nestačil.. Odohral tiež kvalitný zápas v úteche proti domácemu Zolimu Danterovi. V ňom však napokon viac tenisovej rozvahy ukázal Zolo, keď aj po prehratom prvom sete  nespanikáril a supertiebreak tesne 11/9 ovládol. Zoliho treba pochváliť aj za solídny výkon proti Maťovi Horvátovi a koniec koncov hlavne za prístup k turnaju, keď na predkolovú trpkú prehru zabudol a ďalej predvádzal svoj potenciál
 a svoju hru.
V prvom kole turnaja sa šláger odohral určite medzi poslednými víťazmi Masters Rekreant –medzi Kubom Medveckým a Mirom Ľalíkom. Lepšiu súčasnú formu a hernú istotu ukázal Kubo, keď Mirovi nešla hlavne medzihra. Priveľa nevynútených chýb ho položilo na lopatky. Naviac Kubo dobre returnoval a zahral aj viac víťazných úderov. Za najdlhší zápas turnaja možno označiť „hojdačkový“ zápas prvého kola medzi levom Martinom Kollárom a Zdenom Forgáčom. Zdeno do zápasu vstúpil sebavedomo a Martina od úvodu valcoval nátlakovou hrou... . Nasadené tempo však nevydržal a Maťo ukázal opäť raz kvalitné čítanie hry súpera a výbornú zmenu taktiky... . Po dvoch tiebreakoch zápas vyvrcholil až v supertiebreaku –pre Martina. Vlado Prachár sa rozbiehal pomalšie a proti Dušanovi Mikuštiakovi to v prvom sete nevyzeralo, že sa pozeráme na turnajového finalistu. Dušan hrýzol a v prvom sete mal aj svoje šance... . Vlado zápas zvládol a „mohol sa tak tešiť“ na zápas pravdy proti Kubovi Medveckému. Kubo mal zápas od začiatku pod kontrolou a po víťaznom prvom sete mal v druhom sete dokonca postupne aj tri mečbaly. Vlado ich ale odvrátil a druhý set posunul do víťazného tiebreaku a napokon aj supertiebreaku. Na turnaji sme po dlhšej pauze mohli vidieť aj Tona Filla, ktorý ale bez dlhšej zápasovej praxe na Jara Bojňanského recept nenašiel. Hoci možno vypichnúť svetlé Tonove momenty, keď v jednom geme dokázal zahrať aj tri víťazné fiftíny J. Tono však aj do budúcna by možno mal dbať viac na zápasovú efektivitu a percentuálnu úspešnosť. V tom mu Jaro predviedol ukážkovú lekciu. Jara ďalej čakal Maťo Kollár a zápas, v ktorom sa stretli rôzne štýly zvládol víťazne Jaro. Hoci tvrdý povrch nie je jeho obľúbený, dokázal sa prebojovať na semifinále a to ho určite potešilo.
Zo spodného pavúka do semifinále prešiel okrem Doda Vanča ďalej Marian Struhár. Ten si svoje SF miesto vybojoval proti nasadenej dvojke -Milošovi Javorskému vo veľmi kvalitnom a otvorenom zápase. Marian zápas zvládol hlavne mentálne a vrátil Milošovi prehru z minuloročnej BA antuky. Miloš síce bol po zápase proti Tomášovi Radičovi v dobrej prevádzkovej teplote, no Marian vyprodukoval o máličko menej chýb a to asi rozhodlo. Marian určite nebol bez šance ani v SF proti Dodovi Vančovi. Prvý set išiel pre Mariana, druhý však hladko pre Doda. Napokon až v supertiebreaku, ale zaslúžene zvíťazil a do druhého finále v rade postúpil Dodo Vančo. Z horného pavúka si cestu do finále prestrieľal Vlado Prachár proti Jarovi Bojňanskému. Ten v zápase odviedol herné maximum, no Vlado zvíťazil zaslúžene.
V úteche nasadenie od úvodu potvrdzovali Miro Ľalík a Maťo Horvát, keď sa postupne prebojovali do finále. Miro najskôr zdolal Tona Filla a Zdena Forgáča. Toho trošičku aj so šťastím, keď Miro lepšie zvládol rozhodujúce momenty zápasu -a to dramatický tiebreak prvého setu(7) a supertiebreak. Zdeno nesklamal a po víťaznom zápase proti Jakubovi Salayovi určite šance uspieť mal aj proti Mirovi. Z horného útechového pavúka si finále musel vybojovať Maťo cez Tomáša Radiča. Ten do zápasu prišiel rozbehnutý po dominantnom výkone proti Máriovi Marinákovi. Maťova variabilná hra ale bola na Tomášovu „baseline-ovú“ účinná a útechové finále si tak nenechal vziať.
Finále útechy a hlavného pavúka sa odohrávalo paralelne na susedných kurtoch. V tom útechovom si vzájomnú zápasovú bilanciu proti Maťovi Horvátovi vylepšil Miro Ľalík a s chuťou si na tanierovú trofej mohol na večeru servírovať víťazné menu. Gratulujeme !!!
V hlavnom finále sa opakovalo zloženie z levického turnaja RatufaRekreant 2019. Tentokrát bol však priebeh až do konca maximálne dramatický. Obidvaja hráči, ako Vlado, tak aj Dodo zahrali finále na vysokej tenisovej level. Prvý set získal Vlado a zdalo sa, že je pevne odhodlaný konečne zlomiť finálovú bilanciu a uspieť aj v druhom sete. Dodo bol ale zásadne proti -zbieral dôležité fiftíny a druhý set výsledkovo ovládol. V supertiebreaku sa hráči držali na dištanc až do záveru, keď zrazu Vlado viedol 8/6 a v dlhej výmene už-už siahal na mečbalovú šancu... . Nebolo mu však dopriane v zápase zvíťaziť. Dodo ukázal rozvahu a nebál sa v kľúčových záverečných momentoch zariskovať... . Vlado vtedy akoby podvedome čakal na súperovu chybu... . Tá ale neprišla a Dodo sa stal celkovým víťazom SunLake Rekreant 2019. Gratulujeme !!!
Všetkým hráčom ďakujeme za turnajovú disciplínu, fair zápasy a odhodlané výkony. Veríme, že sa na turnajoch TenisRekreant čoskoro opäť uvidíme v elektrizujúcej športovej atmosfére.