TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
10.06.2019   Dukla Island Rekreant 2019 - Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)
 
05.03.2019   Sun Lake Rekreant 2019 - Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....
 
28.01.2019   Druhý turnaj v tomto roku - Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.
 
11.09.2018   Posledný turnaj v tomto roku - Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....
 
20.08.2018   Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku - 10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!
 
30.07.2018   9 turnaj bude Považie Rekreant 2018 - Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)
 
13.07.2018   Šaľa Trophy Rekreant 2018 - Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.
 
25.06.2018   Záhorie Green Rekreant 2018 - Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)
 
24.05.2018   Spirit Team Rekreant 2018 - 6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.
 
06.05.2018   Dukla Island Rekreant 2018 - Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....
 
19.03.2018   NTC Rekreant 2018 - Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)
 
21.02.2018   Sun Lake Rekreant 2018 - V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)
 
18.01.2018   Ratufa Rekreant 2018 - Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)
 
28.11.2017   Open Space Rekreant 2018 - Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)
 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
27%

tvrdý povrch- rýchlejší
32%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Sun Lake Rekreant 2019

Sun-Lake Rekreant 2019
Hardové repete pre Doda Vanča !!
Koniec marca hostili senecké jazerá tretí hardový turnaj sezóny 2019 okruhu TenisRekreant a ak by ste sa spýtali hráčov pred turnajom, kto patrí do užšieho okruhu najväčších favoritov, tak väčšina okrem seba  počítala aj s Dodom Vančom hrajúcim v poslednej dobe vo forme.
Hralo sa na jednom z najrýchleších tenisových povrchov a tak mali v zápasoch výhodu dobre servujúci a úderovo agresívnejší hráči. O tom začal písať od úvodného kola svoj príbeh práve Marian Struhár, ktorý si tentokrát napravil chuť na Zolovi Danterovi a Palovi Mikoczim. V predkole sa určite odohral najzaujímavejší duel medzi Jakubom Salayom a Giovannim Contim, kde po vyrovnanom priebehu napokon v tesnom supertiebreaku zvíťazil šťastnejší a pri úderoch akoby bez nervov hrajúci Giovanni 12/10. Ten si vyšliapol aj v ďalšom kole na štvorku turnaja Maťa Horváta a hoci v tiebreaku prehral prvý set, v druhom sete mu stačil na zíkanie setu jeden break k dobru a odvážnou až riskantnou hru opäť zvíťazil v supertiebreaku 12/10. To ho však fyzicky rozložilo a ďalej už žiaľ v turnaji nepokračoval... . Víťazne konečne do turnaja vstúpil víťaz posledných dvoch útech Paľo Heyder, ktorý však vzápätí narazil na budúceho víťaza..... Spokojný tak mohol byť len čiastočne s väčším počtom bodov ako za posledné turnaje, hoci bol pripravený určite odohrať viac zápasov... . Na turnaji sa premiérovo odprezentoval aj Andrej Siebenstich, ktorý síce herne nesklamal a ukázal, že šport má v krvi, ale na Dušana Mikuštiaka v predkole nestačil.. Odohral tiež kvalitný zápas v úteche proti domácemu Zolimu Danterovi. V ňom však napokon viac tenisovej rozvahy ukázal Zolo, keď aj po prehratom prvom sete  nespanikáril a supertiebreak tesne 11/9 ovládol. Zoliho treba pochváliť aj za solídny výkon proti Maťovi Horvátovi a koniec koncov hlavne za prístup k turnaju, keď na predkolovú trpkú prehru zabudol a ďalej predvádzal svoj potenciál
 a svoju hru.
V prvom kole turnaja sa šláger odohral určite medzi poslednými víťazmi Masters Rekreant –medzi Kubom Medveckým a Mirom Ľalíkom. Lepšiu súčasnú formu a hernú istotu ukázal Kubo, keď Mirovi nešla hlavne medzihra. Priveľa nevynútených chýb ho položilo na lopatky. Naviac Kubo dobre returnoval a zahral aj viac víťazných úderov. Za najdlhší zápas turnaja možno označiť „hojdačkový“ zápas prvého kola medzi levom Martinom Kollárom a Zdenom Forgáčom. Zdeno do zápasu vstúpil sebavedomo a Martina od úvodu valcoval nátlakovou hrou... . Nasadené tempo však nevydržal a Maťo ukázal opäť raz kvalitné čítanie hry súpera a výbornú zmenu taktiky... . Po dvoch tiebreakoch zápas vyvrcholil až v supertiebreaku –pre Martina. Vlado Prachár sa rozbiehal pomalšie a proti Dušanovi Mikuštiakovi to v prvom sete nevyzeralo, že sa pozeráme na turnajového finalistu. Dušan hrýzol a v prvom sete mal aj svoje šance... . Vlado zápas zvládol a „mohol sa tak tešiť“ na zápas pravdy proti Kubovi Medveckému. Kubo mal zápas od začiatku pod kontrolou a po víťaznom prvom sete mal v druhom sete dokonca postupne aj tri mečbaly. Vlado ich ale odvrátil a druhý set posunul do víťazného tiebreaku a napokon aj supertiebreaku. Na turnaji sme po dlhšej pauze mohli vidieť aj Tona Filla, ktorý ale bez dlhšej zápasovej praxe na Jara Bojňanského recept nenašiel. Hoci možno vypichnúť svetlé Tonove momenty, keď v jednom geme dokázal zahrať aj tri víťazné fiftíny J. Tono však aj do budúcna by možno mal dbať viac na zápasovú efektivitu a percentuálnu úspešnosť. V tom mu Jaro predviedol ukážkovú lekciu. Jara ďalej čakal Maťo Kollár a zápas, v ktorom sa stretli rôzne štýly zvládol víťazne Jaro. Hoci tvrdý povrch nie je jeho obľúbený, dokázal sa prebojovať na semifinále a to ho určite potešilo.
Zo spodného pavúka do semifinále prešiel okrem Doda Vanča ďalej Marian Struhár. Ten si svoje SF miesto vybojoval proti nasadenej dvojke -Milošovi Javorskému vo veľmi kvalitnom a otvorenom zápase. Marian zápas zvládol hlavne mentálne a vrátil Milošovi prehru z minuloročnej BA antuky. Miloš síce bol po zápase proti Tomášovi Radičovi v dobrej prevádzkovej teplote, no Marian vyprodukoval o máličko menej chýb a to asi rozhodlo. Marian určite nebol bez šance ani v SF proti Dodovi Vančovi. Prvý set išiel pre Mariana, druhý však hladko pre Doda. Napokon až v supertiebreaku, ale zaslúžene zvíťazil a do druhého finále v rade postúpil Dodo Vančo. Z horného pavúka si cestu do finále prestrieľal Vlado Prachár proti Jarovi Bojňanskému. Ten v zápase odviedol herné maximum, no Vlado zvíťazil zaslúžene.
V úteche nasadenie od úvodu potvrdzovali Miro Ľalík a Maťo Horvát, keď sa postupne prebojovali do finále. Miro najskôr zdolal Tona Filla a Zdena Forgáča. Toho trošičku aj so šťastím, keď Miro lepšie zvládol rozhodujúce momenty zápasu -a to dramatický tiebreak prvého setu(7) a supertiebreak. Zdeno nesklamal a po víťaznom zápase proti Jakubovi Salayovi určite šance uspieť mal aj proti Mirovi. Z horného útechového pavúka si finále musel vybojovať Maťo cez Tomáša Radiča. Ten do zápasu prišiel rozbehnutý po dominantnom výkone proti Máriovi Marinákovi. Maťova variabilná hra ale bola na Tomášovu „baseline-ovú“ účinná a útechové finále si tak nenechal vziať.
Finále útechy a hlavného pavúka sa odohrávalo paralelne na susedných kurtoch. V tom útechovom si vzájomnú zápasovú bilanciu proti Maťovi Horvátovi vylepšil Miro Ľalík a s chuťou si na tanierovú trofej mohol na večeru servírovať víťazné menu. Gratulujeme !!!
V hlavnom finále sa opakovalo zloženie z levického turnaja RatufaRekreant 2019. Tentokrát bol však priebeh až do konca maximálne dramatický. Obidvaja hráči, ako Vlado, tak aj Dodo zahrali finále na vysokej tenisovej level. Prvý set získal Vlado a zdalo sa, že je pevne odhodlaný konečne zlomiť finálovú bilanciu a uspieť aj v druhom sete. Dodo bol ale zásadne proti -zbieral dôležité fiftíny a druhý set výsledkovo ovládol. V supertiebreaku sa hráči držali na dištanc až do záveru, keď zrazu Vlado viedol 8/6 a v dlhej výmene už-už siahal na mečbalovú šancu... . Nebolo mu však dopriane v zápase zvíťaziť. Dodo ukázal rozvahu a nebál sa v kľúčových záverečných momentoch zariskovať... . Vlado vtedy akoby podvedome čakal na súperovu chybu... . Tá ale neprišla a Dodo sa stal celkovým víťazom SunLake Rekreant 2019. Gratulujeme !!!
Všetkým hráčom ďakujeme za turnajovú disciplínu, fair zápasy a odhodlané výkony. Veríme, že sa na turnajoch TenisRekreant čoskoro opäť uvidíme v elektrizujúcej športovej atmosfére.