TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Dukla Island Rekreant 2019

Po dlhšej pauze nasleduje 4.turnaj v poradí a zároveň prvý antukový :) Sme plní energie a odhodlania znovu výborne usporiadať a pohostiť prihlásených hráčov a dúfame, že sa budú všetci cítiť komfortne a turnaj si užijú. :)


Sun Lake Rekreant 2019

Tretí turnaj v tomto roku pokračuje znovu na harde. Tentokrát sa turnaj uskutoční na Seneckých jazerách. Niektorí hráči sú nadšení a niektorí už čakajú na začiatok antukovej časti sezóny :) Uvidíme, kto sa bude radovať na treťom turnaji.....


Druhý turnaj v tomto roku

Druhý turnaj v tomto roku bude v obľúbenej hale v Leviciach pod názvom Ratufa Rekreant 2019. Dúfame, že na turnaji uvidíme všetkých aktívnych hráčov, ktorí chodia na okruh a takisto aj hráčov, ktorí by sa mali vrátiť po zranení.


Posledný turnaj v tomto roku

Posledným turnajom v tomto roku bude TrenchTown Rekreant 2018, ktorý zároveň uzatvára antukovú sezónu a aj sezónu okruhu TenisRekreant, okrem 8 hráčov, ktorí bude štartovať na turnaji Masters.....


Jubilejný a zároveň predposledný turnaj v tomto roku

10 turnajom bude Capitol Rekreant 2018, ktorý pomaly, ale isto určí aj 8 hráčov, ktorí pôjdu na Masters. Turnaj sa uskutoční v Bratislave na antuke, takže sú vítaní všetci rekreační hráči. Všetkým želáme veľa úspechov a Športu zdar!!!


9 turnaj bude Považie Rekreant 2018

Už na najbližšom turnaji sa znovu vraciame na Považie, kde sa uskutoční druhý ročník turnaja Považie Rekreant. Všetci hráči sú vítaní a tešíme sa na priateľskú atmosféru. K dispozícii budú 4 antukové kurty a samozrejme občerstvenie :)


Šaľa Trophy Rekreant 2018

Najbližší turnaj je opäť na antuke a to v meste Šaľa, ktoré je náhradou za minuloročný turnaj LMJ Rekreant 2017. Tešíme sa opäť na všetkých hráčov a ich účasť na turnaji.


Záhorie Green Rekreant 2018

Najbližší turnaj sa uskutoční prvú júlovú sobotu v peknom prostredí Kopčian. Jedná sa o jediný trávnatý turnaj tejto sezóny, tak preto je aj kapacita hráčov znížená na 16. Tešíme sa na Vašu účasť a na naladenie sa na Wimbledon :)


Spirit Team Rekreant 2018

6. turnaj v poradí bude turnaj družstiev, jedná sa o novinku na okruhu TenisRekreant a bude to jediný turnaj družstiev v tomto roku :) Uvidíme ako sa s tým hráči popasujú, i keď body sa budú deliť medzi dvoch. Turnaj je umiestnený na obľúbenú antuku.


Dukla Island Rekreant 2018

Najbližší turnaj a to 5. v poradí sa bude konať dňa 19.5.2018 na Ostrove v Trenčíne. Jedná sa o prvý antukovú turnaj tejto sezóny, čím Vás chceme všetkých pozvať. Viac info sa dozviete na hlavnej stránke okruhu....


NTC Rekreant 2018

Pokračujeme v nasadenom trende a ďalším turnajom v poradí bude NTC Rekreant 2018 21.4. v Bratislave, tento turnaj bude bohužiaľ obmedzený iba pre 20 hráčov z časového hľadiska. Avšak budeme sa snažiť všetko pripraviť, tak ako vždy :)


Sun Lake Rekreant 2018

V poradí tretím turnajom v tomto roku bude Sun Lake Rekreant 2018, ktorý sa uskutoční 17.3.2018. Je to prvý turnaj, ktorý sa hrá na tzv. "rýchlom" harde, asi najrýchlejšom povrchu z celého kalendárneho roka. Tešíme sa na hráčsku účasť :)


Ratufa Rekreant 2018

Ďalším turnajom v poradí bude Ratufa Rekreant 2018 v Leviciach. Dúfame, že účasť bude taká hojná ako na prvom turnaji a budeme vidieť také vyrovnané zápasy ako v Bratislave :) snažíme sa udržať latku čo najvyššie :) Ďakujeme za neustálu podporu :)


Open Space Rekreant 2018

Nový rok, nový turnaj :) Dúfame, že všetci, ktorí chodili ku nám minulý rok si nájdu čas aj v novom roku na naše turnaje. Začíname už 13.1.2018 na Draždiaku v Bratislave. Budeme sa snažiť zdvíhať latku okruhu a servis ešte vyššie ako minulý rok :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
28%

tvrdý povrch- rýchlejší
32%

tvrdý povrch- pomalší
35%

tráva
6%

Záhorie Green Rekreant 2019

REPORT Z TURNAJA Záhorie Green Rekreant 2019
„Na štvrtý pokus to Vladovi Prachárovi konečne vyšlo …“
 
 
Po daždivej sobote spred dvoch týždňov, keď mal pôvodne turnaj prebehnúť, sme sa dočkali takmer dokonalého trávnatého počasia. A hoci bola nedeľa, záujem o turnaj neopadol. Dokonca prekročil limit turnaja a preto nás mrzí, že sme z kapacitných dôvodov žiaľ nemohli vyhovieť všetkým záujemcom.. .
 
Už v úvodných predkolách bolo vidieť pekné tenisové momenty a pripravenosť hráčov. Zápas neustále tenisovo rastúceho  Milana Zacharu s húževnatým a tenisovo vyzretým „bystrickym baranom“Romanom Porubským priniesol okrem kvalitného tenisu aj dramatický priebeh. Koncovky setov zvládol lepšie Milan, aby tak naštartoval svoj nedeľný turnajový maratón. V druhom predkole sme opäť v tejto sezóne mohli vidieť talentovaného „žochára“ Tima Šuľu proti „stupavskému panterovi“ Jakubovi Salayovi. Obaja predviedli trávnatý a agresívny tenis s množstvom estetických výmen a úderov na sieti, pričom určite treba spomenúť ich vzájomnú „šachovú prestrelku“ na sieti, ktorá ak by bola zdokumentovaná, tak by určite potešila každého diváka a ašpirovala by na No.1 „highlight“ turnaja.
Na turnaji sme uviedli aj nového hráča Matúša Mištinu, ktorý nepoznačený hráčskymi menami, ktorým čelil v turnaji, predviedol solídne výkony. Proti jednotke okruhu uhral prijateľných sedem gemov...a proti Mirovi Perďochovi nastupoval a zahral tiež bez rešpektu. V tomto zápase však treba spomenúť, že Miro už na útechový zápas nastupoval so sebazaprením s bolesťami v kolene a po prvom sete, keď videl, že to nejde, zápas proti Matúšovi skrečoval. Mira však treba pochváliť za športové srdce a bojovnosť. Matúš sa tak napokon zastavil až v semifinále útechy, keď ho už Timo do finále nepustil.
Tradične pozitívne namotivovaný Jakub Salay to opäť raz skúsil proti „gladiátorovi“Mirovi Ľalíkovi na tráve a opäť mu na zdolanie Mira niečo chýbalo..., a tak si Jakub už ďalej mohol vychutnať len  obed. Avšak odviedol dobré výkony a veríme, že pri takto stabilizovanej hre by už mohol v blízkej budúcnosti pomýšľať aj na priaznivejší turnajový výsledok.
Maťo Horvát mal za súpera nováčika okruhu, chorvátske farby zastupujúceho Milana Stanisavljeviča a veruže čelil nečakane kvalitnému súperovi. Až skúsenosti z hry na tráve asi rozhodli, že Maťo zápas zvládol, avšak poriadne sa po tráve pošmýkal… . Po jednoturnajovej pauze nastúpil Dušan Mikuštiak proti Vladovi Prachárovi. Obidvaja si zápas užívali a obzvlášť Vlado už počas zápasu poznamenal, že mu tráva vyhovuje a teší sa na každú výmenu. Dušan v prvom sete nesklamal, no na Vlada to v daný deň nestačilo.. , o čom sa neskôr presvedčili všetci jeho súperi.
Za zápas prvého kola možno označiť súboj medzi Mirom Perďochom a „levickým levom“ Maťom Kollárom. Hoci hral Miro svoju spoľahlivú hru, Maťo na neho našiel recept. Tiež pohyb Mira na tráve nebol práve ideálny a v zápase asi rozhodol povrch, ktorý priniesol veľké plus pre Maťa. V prvom kole sa viac čakalo od Peťa Hladkého, avšak čelil proti namotivovanému Jarovi Bojňanskému. Naviac Jarovi hra na tráve vyhovuje a keď k tomu pridal aj presné údery, tak Peťa Hladkého vyprevadil do útechy hladšie, než by možno niektorí čakali.
Bonus diváckeho zážitku priniesol súboj prvého kola -jedinej ženskej hráčky, ktorá nabrala odvahu a vyzvala nasadenú osmičku -Tomáša Radiča. Hoci rozohrávka začínala, akoby Tomáš nevedel trafiť do loptičky, neskôr v zápase obaja predviedli kvalitné pohľadné výmeny , pričom  Tomáš odkryl karty až postupne. Martina však ukázala bojovný výkon s veľmi dobrým trávnatým pohybom a hoci v zápase ťahala výsledkovo za kratší koniec, herne mohla byť vo veľkej miere spokojná. Škoda niektorých nevynútených chýb…mohla tak nielen tento zápas ešte viac zdramatizovať, no aj následný útechový proti Milanovi Stanisavljevičovi.
Jeden z najkvalitnejších zápasov dňa ponúkol štvrťfinálový súboj medzi dvomi poslednými víťazmi Masters, medzi Kubom a Mirom. Všetko nasvedčovalo, že Kubo je v dobrej hernej forme a bol aj mierny predzápasový favorit. V momente, ak však hráte proti Mirovi a pustíte si ho v zápase k telu na tiebreaky, či supertiebreaky, vtedy neplatia žiadne pravidlá o výkonnosti, ale Mirova vysoko pozitívna matematika …a ak k tomu pridáme rýchly povrch, kde Miro veľa vyťaží zo svojho servisu, tak sa Kubov scenár na poslednú chvíľu musel prepisovať. Hoci Kubo určite zvíťazil v štatistikách na počet vyhratých fiftínov, tie dôležité lopty v zápase prehral. Hlavne ho môže mrzieť vedenie 7/3 a 9/8 v supertiebreaku… . K tomu keď pridáme svalový handicap Mira v prvom sete, tak možno z Kubovej perspektívy oprávnene vravieť o pobabranom zápase… . Na prirovnaie, čo sa v zápase udialo,  treba spomenúť Federerov zápas s Djokovičom.
Ďalšie štvrťfinále bolo jednoznačnou záležitosťou Vlada Prachára proti Maťovi Horvátovi. Maťo nenašiel recept na Vladovu hru a musel sa zastaviť pred bránami semifinále. S turnajom však mohol byť relatívne spokojný, keďže v poslednom období nemal priestor tenisu venovať voľný čas, keďže v týždni pred turnajom sa stal otcom a na turnaj prišiel nie najlepsšie oddýchnutý. .
To už Milan Zachara prišiel z Trenčína oddýchnutý ako bábätko a vo štvrťfinále proti Maťovi Kollárovi po pomalšom rozbehu doslova šprintoval. Svedčí o tom, že v supertiebreaku prehrával 0/3, aby neskôr otočil na 9/3. Maťo sa už zmohol len na výsledkovú korekciu a tak už druhý zápas v turnaji šťastie v sepertiebreku nemal.
V poslednom štvťfinále sa stretli Tomáš Radič proti Jarovi Bojňanskému a kým sa Tomáš spamätal, spieval mu kanárik. Tomáš sa otriasol a druhý set mal skvele rozbehnutý , keď viedol 4/1. Jaro je však typ hráča, ktorí nečaká na supertiebreaky, ale prehodí na ťažký prevod, keď to nikto nečaká. Tomáša ešte v druhom sete dobehol a sériou piatich gemov v rade zápas ukončil.
Ak sa krátko pristavíme aj v úteche, tak v nej hráči skrečli dva rozohraté zápasy/Miro Perďoch a Roman Porubský/ a celú útechu si odkontroloval Peťo Hladký. Vo finále nemal problémy proti Timovi Šuľovi. Trofeje za tretie miesto si odniesli nováčikovia okruhu Matúš Miština a Milan Stanisavljevič.
 
Hlavnú súťaž ovládol Vlado Prachár, ktorý v semifinále nedal šancu Mirovi Ľalíkovi a vo finále Milanovi Zacharovi. Milan si predtým vybojoval finálovú miestenku v súboji proti Jarovi Bojňanskému a prekazil mu tak možnosť premiérovo si zahrať trávnaté finále. Hoci vo finále to Milan nevzdával ani za nepriaznivého stavu 0/5 v prvom sete, ktorý ešte stiahol na 3/6 . Druhý finálový set bol vyrovnaný. Milan v ňom stratil za stavu 4/4 svoje podanie a vzápätí pri svojom servise napokon premenil Vlado Prachár tretí mečbal. Na štvrtý finálový pokus tak premiérovo vyhral turnaj na okruhu TenisRekreant, možno podľa mnohých nečakane práve na tráve…no kto videl v nedeľu Vada na tráve hrať, tak potvrdí, že zaslúžene. GRATULUJEME !!!
 
Teší nás, že turnaj Záhorie Green Rekreant 2019 sa tešil záujmu hráčov a napokon v sezóne sa mohol aj úspešne odohrať. Veríme, že už o dva týždne sa stretneme na Šaľa Trophy Rekreant 2019 ….