TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Morava Bors Rekreant 2020

MORAVA BORS Rekreant 2020

Kubo Medvecký premiérovo zvíťazil na břeclavskom harde!!

Na okruh sme zaradili premiérovo nový turnaj v susednej ČR na Morave v břeclavskom BORS klube, ktorý má byť alternatívou za NTC Rekreant.. Hrací povrch  je  maximálne porovnateľný a hráči si pochvaľovali aj príjemné zázemie.

Vonku začínalo svietiť jarné slnko, na kurtoch si to však chalani nemenej užívali. Favoriti vcelku potvrdili svoje ambície a okrem Jarka Bojňanského všetci dosiahli na trofeje. V úteche všetkých a možno aj sám seba prekvapil nestarnúci Jano Sabol a na víťaznú vlnu sa čiastočne dostal po dlhom čakaní aj Timo Šuľa.

Medzi Top zápasy prvého kola určite možno zaradiť duely medzi „navrátilcom“ a skúseným tenisovým matadorom Peťom Turčekom proti Tomášovi Radičovi. Hoci to bol úvodný zápas, bolo v ňom však vidieť z tenisu všetko...hru aj emócie –ale predovšetkým kvalitu. A možno povedať, že aj šťastie v supertiebreaku pre Peťa Turčeka. Zápas bol nesmierne vyrovnaný a hráčom zobral množstvo síl, ktoré neskôr obidvom chýbali... .Rovnako už v prvom kole Jano Sabol proti Mirovi Ľalíkovi naznačil svoj potenciál a hoci začal katastrofálne,1/4 postupne sa do zápasu dostal a vyladil si svoje tenisové struny na harde. Rovnako za solídny zápas možno označiť prvé kolo Maťa Kollára proti Kubovi Salayovi, kde rozhodla väčšia herná variabilita a istota úderov na strane Maťa.

Druhé kolo zviedlo proti sebe „herné dvojičky“ Maťa Leváka proti Jarovi Bojňanskému. Zápas zvládol lepšie Maťo, hoci sa necítil fyzicky v poriadku. Jaro však zápas prehral veľmi-veľmi tesne. Miro Ľalík proti Peťovi Turčekovi potvrdil gradujúcu formu. Boris Štanglovič po návrate na kurty zapríčinenej operáciami prišiel pre mnohých až v nečakane nadštandardnej hernej forme, čo potvrdil v azda najkrajšom zápase turnaja proti Maťovi Kollárovi. Zápas bol špeecifický aj „neschopnosťou“ Maťa premeniť celkovo 7 mečbolov. Prvé dva sety tak dopadli zrkadlovo raz pre Maťa a druhý raz pre Borisa. Zápas napokon Boris chladnokrvne urval v supertiebreaku 11/9. V semifinále ho však už čakal Kubo Medvecký, ktorý si postupne ušetril viac síl proti Timovi Šuľovi aj Dušanovi Mikuštiakovi. Prvý set však Boris živil nádej na úspech a dal do toho všetko. Keď však v tiebreaku prvého setu prehral, začal pociťovať fyzický hendikep , až sa rozhodol ďalej neriskovať so zdravím
a zápas skrečoval. Kubo sa tak stal zaslúžene prvý finalista. Druhým bol napokon Miro Ľalík, keď unaveného Maťa Leváka po tesnom priebehu udolal.  Po zápase však dobehla únava aj na Mira a s Kubom sa vzájomne dohodli so súhlasom organizátora na dohrávke finále po týždňovej pauze.

V úteche si to zároveň užil a zároveň si aj vypil kalich horkosti do dna Tomáš Radič, keď na jednej strane predviedol proti Janovi Sabolovi opäť skvelý výkon. Pripravil si v ňom aj mečbol, no v supertiebreaku napokon prehral 11/9. V úteche sa v úvodnom kole všetky zápasy odohrali v koncovkách po veľmi  tesných priebehoch. Svedčí to o motivácii hráčov a snahe ukázať zo seba to najlepšie, hoci to aj v hlavnom pavúku v ten deň nevyšlo. Dobre mal zápas rozohratý Zolo Danter, aby však v sepertiebreaku 11/9 proti Matúšovi Rábekovi neštastne prehral. Veľmi sklamaný bol aj Tono Fillo, keď opraty v zápase proti Dušanovi Rábekovi mal v rukách držať podľa „papierových prognóz“práve on... nestalo sa tak a Tono si tak po dvoch prehratých tiebreakoch vypil kalich horkosti do dna a len ťažko hľadal slová pre svoju obhajobu... .Také chvíľky však patria do života a aj do športu a aj práve preto je tenis zaujímavý.  Naopak Dušan Rábek dosiahol na útechovú trofej a hoci v semifinále  proti Timovi Šuľovi už jeho výkon na Tima nestačil a pôsobil sklamane, veríme, že ho výkon proti Tonovi a aj výsledok na turnaji povzbudia do ďalších tenisových duelov. V ďalšom útechovom semifinále nastúpil Matúš Rábek proti Janovi Sabolovi a začal vedením 3/1...aby vzápätí všetko, ale totálne všetko stratil...Jano uhral v rade 12 gemov a bol taký nahecovaný, že aj napriek tomu, že mal otlaky na prstoch a po turnajinevládal chodiť, tak útechové finále proti Timovi Šuľovi umnou hrou zvládol. Obrovský rešpekt a gratulácia !

V dohrávanom finále nastúpili o týžden neskôr proti sebe jednotka turnaja Kubo Medvecký proti trojke turnaja Mirovi Ľalíkovi. Prvý set bral Kubo 6/3, v druhom viedol Miro 2/0, keď neštastný pohyb na sieti spustil bolesť v jeho kolene a po priebehu 4/2 pre Kuba v druhom sete to Miro vyhodnotil, že zápas radšej skrečuje. Kubovi tak gratulujeme , stal sa zaslúženým víťazom  !!!

Všetkým hráčom ďakujeme za odhodlané výkony a dodržiavanie fair play. Veríme, že sa na turnajoch TenisRekreant opäť uvidíme vo vyhecovanej  športovej atmosfére  a kvalitných zápasoch.