TenisRekreant
 Kontakt
TenisRekreant
 
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Udalosti
 Novinky
Count Point Rekreant 2020

4.Turnaj v tomto roku a prvý antukový sa uskutoční 5.9.2020 v Malackách.


Prvý zahraničný turnaj

Druhý turnaj v tomto roku sa bude konať v Břeclavi. Prvý krát v histórii TenisRekreantu sa bude konať turnaj mimo územia SR. Tento turnaj nahrádza NTC Rekreant, preto sa budú obhajovať body z roku 2018.


Open Space Rekreant 2020

Prvým turnajom v roku 2020 bude Open Space Rekreant, ktorý sa uskutoční v Bratislave na Draždiaku. Tento rok budeme chcieť zopakovať minimálne, taký istý počet turnajov ako v minulom roku alebo sa ich aj pokúsiť navýšiť. Všetkým ďakujeme za dôveru :)

 Anketa
Ktorý je Váš najobľúbenejší turnajový povrch?

antuka
26%

tvrdý povrch- rýchlejší
31%

tvrdý povrch- pomalší
36%

tráva
6%

Záhorie Green Rekreant 2020

REPORT Z TURNAJA

„Premiérové víťazstvo na okruhu pre Mateja Leváka !!!“

Tak, ako aj v minulom roku… turnaj sa podarilo zorganizovať až v náhradnom termíne. Hráči si však o to viac pochvaľovali kvalitu trávnatého povrchu, keďže daždivé júlové počasie veľmi neumožnilo intenzívne zaťažovať trávnaté kurty.

Z úvodných zápasov zaujal najmä výkon Peťa Ščípu, ktorý to na tráve vie a v zápase proti nasadenej jednotke Jarovi Bojňanskému sa po viac ako dvoch hodinách tenisu rozhodovalo
 až v supertiebreaku. Jaro to napokon zvládol, no aj vzhľadom na skutočnosť, že na turnaj nastupoval s otejpovaným kolenom, mu zápas poslal prvé varovanie. To druhé mu naznačil druhý set proti Jakubovi Salayovi, keď otáčal z 3/5 na 7/5 v druhom sete. Tretie varovanie už neprišlo
 a nasadenú jednotku vyradil z turnaja vo forme hrajúci Matej Levák.

Na turnaj sa opäť odhodlala prísť si zahrať medzi mužov aj Martina Zacharová a hoci výsledkovo neuspela, v prvom zápase proti Dušanovi Mikuštiakovi zahrala solídny druhý set a ukázala tenisový progres. Hlavne však v ďalšom zápase proti Tonovi Fillovi riadne pozapájala a ponapínala Tonovu nervovú sústavu. Ten mal v zápase útechy v druhom sete za stavu 5/4 a 40/15 dva mečbaly. Maťa ich ale odvážne odvrátila. Vzápätí pri svojom servise dokonca viedla 40/0... . Tonovi však vtedy nezazvonili zvony a mentálne sa nezložil, ba naopak –zahral v dôležitých momentoch koncentrovane a nemyslel na hladko prehraté kolo proti Jakubovi Salayovi. Zúročil tak okrem šťastia, ktoré stálo na jeho strane aj všetky skúsenosti. A keď za stavu 40/15 Martina pri svojom servise poslala do siete forhendovú tutovku po krátkom Tonovom údere, tak si dokráčal po útechový pohár za tretie miesto. Ďalej ho už stopol Peťo Ščípa.Ten hoci proti Tonovi v druhom sete prehrával 5/3, set otočil a dokráčal do finále útechy.

Určite „zahrmelo“ v prvom kole aj nasadenej trojke. Proti  Maťovi Horvátovi si „dovolil“ vytiahnuť z repertoára jeden z najkvalitnejších výkonov, ktoré predviedol na okruhu, Matúš Rábek.V prvom kole suverénne zobral Maťovi prvý set 6/1. Koncovku druhého setu však lepšie zvládol skúsenejší Maťo a rovnako aj supertiebreak. Matúš si však po dramatickom výkone v úteche proti Timovi Šuľovi podobný scenár nepripustil a neodišiel domov „naprázdno“. V supertiebreaku vyhral 12/10 a v úteche skončil na delenom treťom mieste.

Na turnaji v úvode predviedol svoje solídne tenisové umenie aj Peťo Turček a znalých tenisu vôbec neprekvapilo, že dokázal v prvom kole vyradiť nasadenú dvojku a trávou motivovaného Maťa Kollára. Podobne však ako na Morava Bors Rekrant 2020 v druhom kole svoj zápas výsledkovo nezvládol. Tentokrát to možno zbilancovať, že do zápasu proti Jurajovi Druskovi vstupoval po úvodnom výkone možno aj v pozícii favorita… . Juraj ale posilnený víťazstvom
nad Máriom Marinákom našiel na Peťovu hru recept pestrou hrou, kvalitnými returnami
a dobrým pohybom. Po vyrovnaných prvých dvoch setoch tak zápas dospel do dramatického tiebreaku. Zápas mal azda všetko –kvalitu, drámu a emócie.. .Postupne v ňom Peťo zahodil dva mečbaly za stavu 9/8 a 11/10 a na druhej strane tiež jeden za stavu 9/10 bravúrne odvážnym víťazným returnom odvrátil … . Juraj však napokon druhý mečbal premenil a dostal tak šancu bojovať o finále. Do cesty sa mu postavil Milan Zachara, minuloročný finalista turnaja. Milan si predtým poradil s Timom Šuľom a v trenčianskom derby aj s Maťom Horvátom. Hoci zápas bol vcelku vyrovnaný, Milan rozhodol väčšou hernou agresivitou.

V úteche sa prekvapenie nekonalo a hoci Peťo Ščípa si proti Denisovi Rábekovi musel prejsť
 cez prvé kolo „peklom“ až víťazstvom v supertiebreaku, finále si zahral proti Maťovi Kollárovi. Začal excelentne vedením 4/1, aby vzápätí šnúrou štyroch gemov v rade Maťo otočil na  4/5. Vtedy pravdepodobne Maťovi došli sily , set stratil a za stavu 1/3 v druhom sete zápas Peťovi skrečoval. Peťo si tak po víťaznej trávnatej úteche z roku 2018 zopakoval útechovú víťaznú jazdu aj v tomto roku.

V hlavnom pavúku sa vo finále stretli Matej Levák a Milan Zachara. Pred zápasom by nikto netipoval priebeh, ktorý finále prinieslo. Matej zahral štandardne svoju spoľahlivú hru s minimom nevynútených chýb, no na druhej strane Milan ani zďaleka nezopakoval výkony z predchádzajúcich zápasov a produkoval veľa nevynútených chýb. V jeho pohybe bolo
od začiatku badať, že nie je úplne fit a z toho pramenila herná neistota a aj spomenuté chyby, na ktoré sme predtým u neho neboli zvyknutí. Sám určite vnímal tento handicap, avšak bojoval, pokiaľ sa dalo… .Keď ho však už telo zradilo, musel v druhom sete finále skrečovať. Matejovi Levákovi gratulujeme k premiérovému triumfu na TenisRekreant okruhu a Milanovi Zacharovi k obhajobe minuloročnej turnajovej pozície.

Teší nás, že turnaj Záhorie Green Rekreant 2020 sa napokon v „koronavírusovej“sezóne mohol hoci aj na druhý pokus úspešne odohrať. Tešíme sa na hráčov na septembrový antukový Count Point Rekreant 2020 ….